Výukové spoty pro dopravní výchovu

15.10.2015 12:07

 

Asociace Záchranný kruh společně s BESIPem vytvořila výukové spoty určené primárně pro žáky II. stupně základních škol, které jsou však i využitelné pro mladší děti, ale starší studenty případně rodiče.

 

Spotů je dohromady 12 a byly vytvářeny jeden rok. Jsou v nich zpracovány nejrozšířenější rizika v oblasti dopravy a najdou se v nich velmi zajímavá témata jako jsou například železniční přejezdy a nebo aktuální téma podzimu – viditelnost a mnoho dalších.

 

Šestiminutové výukové spoty jsou animované s nádechem komiksu. Byly vytvářeny metodou „real hand animation“, což znamená, že to vypadá jako by je skutečně někdo kreslil právě teď. Komiksová stránka spotů zaručuje jejich nadčasovost a také to, že spoty rozhodně nenudí. Naopak reakce ze strany škol jsou velmi pozitivní a praxe ukázala, že jsou v rámci výuky a prevence velmi přínosné. Komentáře k nim namluvil známý herec Martin Dejdar, který se svého úkolu zhostil s profesionálním nadšením a vdechl spotům nezapomenutelnou formu.

 

Školy tyto spoty využívají v rámci výuky a lidé si je bezplatně mohou prohlédnout zde: http://www.zachranny-kruh.cz/pro-skoly/vyukova-videa.html nebo také na Youtube a na stránkách BESIPu.

 

Zdroj: TZ Asociace Záchranný kruh 


LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·