Výstavba nového ubytovacího zařízení pro klienty DSS Liblín vyroste za zámkem

03.05.2012 21:03

Plzeň, 3. 5. 2012 – Nové ubytování pro důstojný život obyvatel DSS Liblín je nezbytné-jeho stávající kapacita už nestačí. S takovým názorem souhlasila většina účastníků veřejné prezentace stavby „Nového pavilonu DSS Liblín“. Prezentace se uskutečnila za účasti členů Rady PK, zástupců Krajského úřadu PK, vedení organizace Domova sociálních služeb Liblín, místních obyvatel a účastníků územního řízení v místě stavby.

V zámeckém areálu hned za budovou domova sociálních služeb v Liblíně na Rokycansku má vyrůst moderní dvoupodlažní objekt pro 34 mentálně postižených klientů. Stát má na místě bývalých skladů a vepřína. Památkáři už dali k jeho stavbě souhlas. Ubytování na zámku (stávající objekt DSS Liblín) neodpovídá standardům sociálních služeb.

„Hlavní problém je v ubytování, protože zámek je stará historická budova. Přestože se snažíme pro uživatele našeho domova vytvořit perfektní a domácí prostředí, bohužel vše v tomto objektu nelze realizovat,“ říká ředitel DSS Liblín Petr Kounovký.

Nevyhovující podmínky jsou v tzv. finských domcích v parku areálu. Domky pro 25 uživatelů jsou z roku 1960 a jsou již v havarijním stavu.

Nový pavilon bude propojen s podzemní chodbou se zámkem, což by přineslo řadu výhod jako například průchod suchou nohou, přepravu stravy, prádla, uživatelé a personál by měli snazší pohyb apod. V přízemí pavilonu vzniknou terapeutické dílny- keramická a dřevozpracující, cvičná kuchyňka, kreslírna, relaxační místnost a muzikoterapie.

„Budeme se snažit, aby nový pavilon stál. Všichni se shodli na rozumném kompromisu, včetně památkářů. Důležité je, aby stavba byla ku prospěchu všech a její obyvatelé se tu cítili příjemně a aby zaměstnanci, kteří tu odvádějí skvělou práci, pracovali v prostředí, které si zaslouží,“ doplnil při veřejné prezentaci náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Stavbu nového pavilonu podpořilo také zastupitelstvo Liblína. Pokud by se nepostavil, klienti by se museli rozmístit do jiných zařízení a místní by přišli o práci. Nový pavilon má stát zhruba 50 milionů. Veškeré náklady uhradí zřizovatel domova - Plzeňský kraj.

„Obyvatelé domova si zaslouží, když už ne lepší, tak alespoň důstojné bydlení. Přístavba je velmi důležitá nejenom pro klienty, ale i pro personál a já udělám všechno proto, aby se její výstavba mohla realizovat,“ uzavírá radní PK pro oblast sociální věci Miroslav Brabec.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/namestek.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/domky.jpg


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·