Výstava Stavba roku 2011 se přesouvá do Sušice

30.08.2012 08:35

Putovní výstava Stavba roku Plzeňského kraje 2011 bude od 3. září umístěna v budově pobočky České spořitelny v Sušici. Město se může pochlubit stavbou, která získala hlavní cenu v kategorii novostavby budov, jedná se o novostavbu výrobní, vývojové a administrativní haly společnosti Compo Tech PLUS, spol. s r.o.

 

Putovní výstava všech přihlášených a oceněných staveb soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2011 bude v Sušici přístupná od 3. září do 1. října 2012. V soutěži byly přihlášeny dvě sušické stavby.   Vítěznou novostavbu výrobní, vývojové a administrativní haly přihlásil její investor, společnost CompoTech PLUS, spol. s r.o. a opravené Nábřeží Karla Houry město Sušice. „V Sušici se nachází dvě stavby, které se zúčastnily letošního ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Jedna z nich dokonce získala ve své kategorii hlavní cenu. O to víc mě těší, že putovní výstava má zastávku právě v Sušici. Potěšil mě nejen titul získaný v soutěži, ale i fakt, že v době obtížné pro stavebnictví se najdou odvážní investoři, kteří vybudují nejen funkční, ale i velmi pěknou a architektonicky zajímavou stavbu,“ uvedl starosta Sušice Petr Mottl.

„Obě naše stavby zde prezentované, ze kterých sami máme velkou radost, si zaslouží dle nás uznání především za naplněnou roli ´řádného investora´, který se nebál a nechal zhotovit stavební dílo snad se zajímavou přidanou hodnotou. Byli bychom nesmírně rádi, kdyby bylo více soutěží, a to nejen o hotových stavbách jako nyní, ale především architektonických soutěží, které by na smetiště dějin odmetly vesměs hrůzné výsledky těch obchodních, jakých jsme, bohužel, v posledních letech svědky,“ doplňují architekti obou přihlášených sušických staveb Irena a Karel Jandovi.

 

Výstava prezentačních panelů se všemi stavbami přihlášenými do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje bude v Sušici k vidění do 1. října, po ukončení se přemístí do OC Olympia v Plzni, kde ji doplní výstavní panely veletrhu realitních, stavebních a investičních příležitostí FINPEX 2012. Do konce letošního roku bude putovní výstavu možné shlédnout ještě v Klatovech a Domažlicích. Více informací najdete na  www.stavbarokupk.cz.

 

 

 

 

Martina Kurfirstová

Tiskový servis soutěže Stavba roku Plzeňského kraje

www.stavbarokupk.cz

 

Mgr. Alena MAREŠOVÁ
ImaginePR

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·