Výroční konference projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj

19.06.2012 19:32

Plzeň, 19. 6. 2012 – Projekt Plzeňský kraj – bezpečný kraj slaví druhé výročí své existence. Před 2 roky byl oficiálně spuštěn v prvních třech městech Plzeňského kraje. Výroční setkání proběhlo v prostorách Vědeckotechnického parku Plzeň (VTP Plzeň).

O slavnostní zahájení setkání se postaral ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaromír Kníže, který ve svém vystoupení vyzdvihl význam a přínos celého projektu. Následovalo vyhodnocení projektu jeho koordinátory.

Druhý rok projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj byl podle slov jeho koordinátora úspěšný.

„Došlo k zapojení dalších měst a obcí Plzeňského kraje, takže v současné době jejich počet stoupl již na 27. Byla podpořena celá řada místních bezpečnostních projektů. Vedle budování či rozšiřování městských kamerových dohledových systémů se dostávají do popředí zájmu jednotlivých měst a obcí také dopravní řešení, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti právě v oblasti silničního provozu. Celková částka, která byla na podporu bezpečnostních aktivit v rámci projektu vynaložena, tak již dosáhla bezmála 24 miliony korun,“ říká Zdeněk Weber.

Na konferenci pak měli prostor zástupci jednotlivých měst, obcí a zapojených subjektů, aby informovali ostatní účastníky konference o svých aktivitách a plánech. Představen byl mimo jiné zajímavý projekt Horské služby ČR nebo zajímavé informace z praktického využití techniky pořízené v rámci projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj na obvodní oddělení policie ČR v Železné Rudě.

Své nezanedbatelné místo v rámci projektu měly i ve druhém roce jeho fungování celokrajské aktivity. Za nejvýznamnější lze označit projekt „eBezpečnost“ zaměřený na bezpečnost dětí při jejich využívání internetu nebo projekt „Bezpečí pro seniory“. Oba tyto projekty jsou vyhodnoceny jako velice přínosné a proto v nich bude pokračováno i v následujícím období. Další významnou skupinu připravovaných aktivit pak představují činnosti směřující do oblasti podpory veřejného zdraví, které byly v rámci projektu Zdravý Plzeňský kraj koncem loňského roku zařazeny do projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/cyklohldka1.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/cyklohldka2.jpg

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

Odbor kancelář hejtmana

Oddělení mediální komunikace, vnějších vztahů a marketingu

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·