Vyražte na výlet k pramenům Střely

20.06.2012 18:58

Přátelé přírody a poznávání zajímavostí západních Čech mají tuto sobotu 23. 6. možnost navštívit místa, do nichž nevede mnoho turistických výletů a pochodů, a přesto mají co nabídnout. Pozvání směřuje k pramenům Střely na rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje nedaleko Toužimi. Všechny turistické trasy začínají na toužimském náměstí, pěším výletníkům nabízejí 15 a 25 km dlouhý výšlap, cykloturisté si mohou vybrat z cest dlouhých 20, 34 a 50 km. Start je od 7,30 do 11 hodin.
Vlastní setkání u pramene Střely, někdy také nazývané Západočeskou Sázavou, je plánované od 11 do 14, 30. V té době zde bude vyhrávat živá hudba, je připraveno občerstvení v přírodě a hlavně zajímavý ekologický soutěžní program pro dospělé i děti připravené základní organizací Českého svazu ochránců přírody ve Žluticích. A poněvadž je Střela symbolickou spojnicí obou sousedních krajů – v Karlovarském pramení a v Plzeňském se vlévá do Berounky, převzali nad setkáním osobní patronát představitelé obou krajů. S radními pro životní prostředí tak budou mít přítomní jedinečnou možnost diskutovat o otázkách ochrany přírody a krajiny, dalším směřování Šumavy i Krušných hor a mnohém dalším.
Při organizaci sobotního 1. ročníku Setkání u pramene Střely spojila své síly řada organizací a institucí, jedním z hlavních pořadatelů je i Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS.
Více např. na www.iris.snadno.eu.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·