Volejbal na Karlovarsku ožívá, děti podporují i ligové hvězdy

10.09.2014 13:44


Systém práce s volejbalovou mládeží v Karlovarském kraji nabírá jasných obrysů. V regionu se daří družstvům všech věkových kategorií a rozrůstají se zejména volejbalové přípravky. „Zde jsme ve své práci nejdál, v průběhu září probíhají náborové akce, kterých se účastní i hráči A týmu VK ČEZ Karlovarsko,“ uvedl Štěpán Javůrek, šéftrenér mládeže karlovarského svazu.

Zářijové nábory malých volejbalistů pokrývají podstatnou část regionu, hostí je Chodov, Horní Slavkov, Nová Role, Ostrov nad Ohří i krajská metropole. Karlovarský volejbalový svaz ale umožní talentovaným dětem sportovat ve všech částech regionu a rozšíří volejbalové nabídky pro nejmenší hráče v Aši a v Chebu. „V Chebu se snažíme navázat spolupráci s některou ze základních škol, půjde o kroužek volejbalu, například barevného volejbalu,“ nechal se slyšet předseda karlovarského svazu Jan Meruna. „Vyhlídneme tam vhodné somatotypy, kterým pak umožníme další sportovní vývoj.“ Volejbal v nejzápadnějším okrese naší vlasti má šedesátiletou tradici, TJ Agro Cheb je spojena především s účinkováním družstva mužů. Volejbal roste i v Aši, kde už funguje klub při Domu dětí a mládeže. „S tím právě jednáme o možném doškolení jeho trenérů a usilujeme o další rozšíření členské základny,“ připojil Jan Meruna.

Na rozvoji volejbalové mládeže v kraji aktivně spolupracuje i nový volejbalový subjekt VK ČEZ Karlovarsko, který vstupuje v kategorii mužů do nejvyšší soutěže. Vedle hráčů elitního mužstva se do přípravy zapojí i špičkový extraligový trenér Petr Brom. „Dvakrát týdně budu osobně přítomen tréninkovým jednotkám mládeže, ať už půjde o juniory, nebo o žáky, různé volejbalové věci budeme s trenéry konzultovat, některé tréninky sám povedu,“ popsal.

Vysoké ambice do nadcházející sezony mají junioři VK ČEZ Karlovarsko, kteří působí v první lize. „Cílem pro letošní sezonu je pohybovat se na špici tabulky, kluci chtějí ligu vyhrát,“ prohlásil trenér Štěpán Javůrek, který vede mužstvo s Miroslavem Křížkem. Domácí zápasy hrají junioři v Ostrově nad Ohří, do ligy vstoupí 4. října. Stejnou halu využívají starší žáci VK ČEZ Karlovarsko účinkující v krajském přeboru pod vedením Milana Bicana, hrajícího asistenta extraligového mužstva. Kategorie mladších žáků představuje dvě družstva, která budou v příští sezoně hrát v Chodově a v Ostrově nad Ohří. „Další družstvo této kategorie se pokoušíme sestavit i v Karlových Varech,“ dodal šéftrenér Javůrek.

Aktuálně se volejbalová mládež Karlovarského kraje výrazně zviditelnila v rámci Minivolejbalu v barvách. První zářijový víkend v Brně karlovarská družstva zcela ovládla republikové finále této akce. Ve čtyřech kategoriích (žluté, oranžové, červené a modré) získala titul a ve zbývající, zelené kategorii obsadila druhé a čtvrté místo.

Zdroj: TZ VK ČEZ Karlovarsko

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·