Vladimír Darida zařídil reprezentaci dvě branky

07.02.2013 19:04

České reprezentaci se vstup do roku 2013 vydařil, v turecké Manise porazila domácí celek 2:0 po gólech Krejčího a Lafaty. U obou branek asistoval Vladimír Darida, který stejně jako David Limberský nastoupil v základní sestavě. Jedním ze střídajících hráčů byl Stanislav Tecl, který si tak připsal premiérový start v reprezentačním celku.

Výběr trenéra Bílka vstoupil do zápasu aktivně a už ve třetí minutě přihrál Darida do ideální pozice Krejčímu, který prostřelil brankáře Onura. Vladimír Darida se nadále prezentoval výkonem, který ho vynesl až na červnové EURO 2012 a o několik minut později zaměstnal tureckého brankáře těžkou střelou. V 28. minutě rozšířil český národní tým svůj brankový účet na 2:0, kdy si po zahraném rohu našel odražený míč znovu Darida a s přispěním Lafatovy teče rozvlnil pohotovou střelou síť turecké branky.

Vidět byla i druhá plzeňská stálice v reprezentačním dresu. David Limberský svou typickou hrou narušoval obrannou hráz tureckého celku a společně s Daridou a Teclem tak zanechal velkou plzeňskou stopu v prvním přípravném utkání v roce 2013. Stanislav Tecl dostal příležitost připsat si premiérový reprezentační start v 63. minutě, kdy vystřídal Davida Lafatu. Společně s Teclem vběhl na hřiště i uzdravený Petr Jiráček, který nahradil Krejčího.

Českému národnímu týmu se podařilo udržet dvougólové vedení. V závěru zápasu vystřídal Daridu stoper Suchý, plzeňský trojlístek tak nasbíral dohromady 207 reprezentačních minut.

Čtvrtý z hráčů, kteří odjeli reprezentovat svou zemi, odehrál 75. minut. Michal Ďuriš střídal zraněného Róberta Vitteka v 15. minutě přípravného utkání s Belgií. Slovenský reprezentační celek prohrával od 10. minuty po proměněné penaltě Hazarda, vyrovnat se podařilo v 87. minutě Lásikovi, ovšem o tři minuty později se prosadil Dries Mertens a zajistil Belgii vítězství. Michla Ďuriš v posledních vteřinách zápasu hlavičkoval mimo tři tyče, když ho z rohového kopu našel Sapara.

Turecko - Česká republika 0:2 (0:2)