Vladimír Darida: Ve Freiburgu mě přijali skvěle, na Liberec se těším

01.09.2013 00:00

První trénink v novém působišti má za sebou, před sebou pak víkendový návrat do Plzně, následný sraz české reprezentace a také výhled na velmi brzké shledání s českým klubovým fotbalem. „Ve Freiburgu mě hned pasovali na experta přes Liberec, takže radost,“ směje se Vladimír Darida, který prožívá v posledních dnech hektické období.

 

Vláďo, jak proběhlo uvítání ve Freiburgu?
Musím říct, že naprosto skvěle. Obecně se tvrdí, že v zahraničí není v kabinách tak dobrá parta, jako je tomu zvykem v Čechách, ale to ve Freiburgu očividně neplatí. Všichni mě přijali velmi vřele, v kabině také prší vtípky. Nerozumím zatím zdaleka všemu, ale dobrá nálada je přes jazykovou bariéru nakažlivá.

 

První trénink proběhl také bez problémů?
Naprosto. Neabsolvovali jsme nic náročného, těžší tréninky mě určitě čekají po návratu z reprezentačního srazu. O vše je nicméně super postaráno, zatím panuje z mé strany naprostá spokojenost.

 

Jak moc pomáhají oba čeští fotbalisté v dresu Freiburgu?
Především nyní na začátku je jejich přítomnost neocenitelná. Oba kluci se na mě těšili, maximálně mi ve spolupráci se zaměstnanci klubu veškeré první kroky ulehčují. Pavel Krmaš navíc překládal můj první rozhovor pro klubové stránky, tak jsem ho snad příliš nepotrápil.

 

Již první den ve Freiburgu vám byly losem Evropské ligy přisouzeny duely se Slovanem Liberec. Těšíte se zpět na česká hřiště?
Na los jsme se koukali všichni společně, český tým pochopitelně vyvolal spoustu narážek na naši trojici krajánků. Byli jsme spoluhráči pasováni do role expertů, takže případný neúspěch na severu Čech by pro nás nebyl nejlepší vizitkou (úsměv).

 

Co jste spoluhráčům ke Slovanu řekl?
Samozřejmě to, že pokud tento tým porazil v květnu účastníka letošní Ligy mistrů na jeho hřišti (výhra Liberce 2:1 v Plzni), musí disponovat velkou kvalitou (smích). Zcela vážně však Liberec předvádí vynikající výkony, hraje moderní fotbal a do základní skupiny Evropské ligy postoupil zcela právem. Na vzájemné zápasy se moc těším, brzký návrat do Čech je příjemným bonusem.

 

Jak obecně je Freiburg spokojen s losem?
S ohlasů spoluhráčů i vedení je cítit spokojenost. Jedná se o atraktivní, ale zároveň hratelnou skupinu. Pevně věřím, že se nám podaří probojovat se do jarních bojů. Klub bere Evropskou ligu se vší vážností, na každý zápas se budeme chtít poctivě připravit.

 

Jaké jsou Vaše další plány pro dny nadcházející?
O víkendu se vracím domů do Plzně, nenechám si ujít zápas Viktorky s Olomoucí. Následovat už bude reprezentační sraz, který bude z hlediska zachování šancí na postup do Brazílie naprosto klíčový.

 

Viktoria se s Vámi bude oficiálně loučit před zaplněným hledištěm. Neobáváte se možné nostalgie?
Není proč být nervózní. Jsem moc rád, že budu moct poděkovat plzeňským fanoušků za jejich fantastickou podporu přímo v Doosan Areně, ale nostalgie ani smutek není na místě. Plzeň zažívá fantastické období, těší se na Ligu mistrů. Na místě je radost a hrdost. Já si zápas užiju z tribuny a budu klukům držet palce. Věřím, že viktoriánští fanoušci je pak budou držet naopak mně při zápasech v dresu Freiburgu.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·