Vladimír Darida přestupuje do Freiburgu

29.08.2013 00:00

Ve středu ještě pomohl Viktorii do věhlasné Ligy mistrů, ve čtvrtek odpoledne se již bude hlásit v novém působišti. Vladimír Darida přestupuje do bundesligového Freiburgu. „I vzhledem k postupu Viktorie do Champions league nebyl tento přestup motivován pouze finanční stránkou věci. Přihlédli jsme jednak k vynikající nabídce německého klubu, především však k přání hráče,“ komentoval odchod plzeňského odchovance majitel Viktorie Tomáš Paclík s tím, že kluby po vzájemné dohodě nebudou zveřejňovat přestupovou částku ani další detaily transferu.

„Osobně jsem dlouhodobě deklaroval, že přestup Vladimíra Daridy z Viktorie Plzeň není na pořadu dne. Nabídky na služby tohoto fotbalisty se v posledních měsících množily, nicméně buď nesplňovaly naše finanční představy, případně jsme je společně s hráčovým agentem nevyhodnotily jako ideální pro Vláďův nejbližší fotbalový rozvoj. Také nabídka Freiburgu se přes eminentní zájem klubu tvořila do finální podoby postupně. Podmínky dohody, které z tohoto přestupu činí nejvýznamnější plzeňský transfer v historii, by však samy o sobě nic nezměnily na mém rozhodnutí Vláďu minimálně do zimy udržet. Rozhodující však pro mě byl osobní pohovor s Vladimírem, který projevil velký zájem vyzkoušet si bundesligu již v podzimním termínu,“ nastínil pozadí vyjednávání plzeňský majitel. „Zakládám si na férovém jednání s fotbalisty, na dodržování dohod. S Vláďou jsme takovou dohodu měli v tom znění, že v případě postupu do základní skupiny evropského poháru, výhodné nabídce pro Viktorii a v neposlední řadě jeho zájmu, se transfer může uskutečnit již v tomto přestupovém období. Všechny podmínky byly splněny,“ dodal Paclík.

„Jsem vděčný Viktorii a panu Paclíkovi, že mi umožnili přestup již nyní. Jsem si vědom toho, že v realitě působení v Lize mistrů bych také ve Viktorii mohl zažít fantastický fotbalový podzim, nicméně bundesliga byla mým snem a věřím, že Freiburg je pro mě správnou volbou. Cítil jsem, že nyní je správný čas. Jsem šťastný, že jsem na hřišti mohl Plzni pomoci do Ligy mistrů, klukům budu moc držet palce,“ řekl ke svému odchodu ze západočeské metropole reprezentační záložník. „Nebudu nyní přemýšlet o tom, že bych svého rozhodnutí mohl později litovat. Viktorii a její fantastické fanoušky čeká úžasný rok, já věřím, že prožiju neméně krásné období v dresu Freiburgu. Klub o mě hodně stál, šanci dostanu. A já věřím, že jsem připravený se této výzvy chopit,“ doplnil Darida.

„Vláďův přestup patří mezi největší transfery, na kterých jsem měl tu čest se podílet. Z jednání Freiburgu bylo patrné, že Vladimír Darida je pro ně jednoznačnou přestupovou prioritou, od jeho příchodu si hodně slibují. Nadšen jsem potom z přístupu Plzně, která dlouhodobě upřednostňovala cestu zaručující Vláďovi jeho další sportovní rozvoj. Freiburg je ambiciózní klub, který si přes rozpačitý vstup do letošního ročníku bundesligy klade vysoké cíle. Pravdou také je, že nabídka Freiburgu byla v konečném hodnocení vysoko nad všemi ostatními,“ okomentoval přestup třiadvacetiletého Daridy fotbalový agent Ondřej Chovanec.

Viktoria tak na startu své pouti základní skupinou Ligy mistrů ztrácí jednu z opor, vysoké sportovní cíle však nemění. „Na tuto alternativu jsme museli být připravení. Ve středu pole máme dostatečnou kvalitu, abychom byli nadále úspěšní v evropském i ligovém měřítku. Není navíc vyloučeno, že ještě jedno zajímavé jméno do Štruncových sadů dorazí,“ řekl k dalšímu vývoji ve Viktorii generální manažer klubu Adolf Šádek. „V klubu pracujeme na dlouhodobé sportovní koncepci, kdy jsme schopni odchody hráčů smysluplně kompenzovat. Je třeba si připomenout, že bez odchodu Petra Jiráčka by nebylo Vladimíra Daridy v současné výkonnosti,“ doplnil Šádek, který na závěr dodal:  Věděli jsme, že se v blízké budoucnosti budeme muset bez Vladimírových služeb obejít a s touto alternativou jsme pracovali. Jsme připraveni na sportovní výzvy následujících týdnů a měsíců a já jsem přesvědčen, že budeme nadále stejně úspěšní.“

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·