Viktorka zvítězila v Českých Budějovicích

29.10.2012 19:37

V dohrávce dvanáctého ligového kola nastoupili viktoriáni v Českých Budějovicích proti tamnímu Dynamu. Trenér Viktorie Pavel Vrba se rozhodl oproti utkání Evropské ligy v Tel Avivu udělat jednu změnu v základní jedenáctce. Místo Marka Bakoše vyběhl do utkání od první minuty David Štípek, který se postavil na kraj záložní řady. Michal Ďuriš se následně posunul na hrot útoku. V kádru pondělního soupeře Plzeňanů pak nastoupila hned trojice fotbalistů, kteří mají na svém kontě zápasy v dresu Viktorky. Jedná se o gólmana Michala Daňka, Jana Halamu a Filipa Rýdela.

Po dvou minutách hry zahrozili domácí. Petr Benát získal míč ve středu pole a z necelých dvaceti metrů napřáhl ke střele. Také díky teči jednoho z bránících viktoriánů skončil balón mimo tři tyče Kozáčikovy brány. Viktorka vzápětí odpověděla zakončením Radima Řezníka. Levačka pravého beka Plzeňanů vypálila nepříjemnou skákavou střelu, ale Michal Daněk ji pořídil vytěsnit mimo branku. O pět minut později nebezpečně hlavičkoval po Horváthově centru František Rajtoral. Míč nasměroval těsně vedle pravé tyče. V 17. minutě dostala Viktoria výhodu přímého kopu z pravé strany hřiště. Pavel Horváth poslal do vápna domácích střílený centr, který prodloužil hlavou na zadní tyč David Štípek a našel zcela volného Mariána Čišovského. Plzeňský stoper vzápětí z bezprostřední blízkosti uložil balón do sítě. Viktorka se tak ujala vedení 1:0. Tři minuty nato se pokusil navýšit vedení Viktorie František Rajtoral. Zacílil vysoko nad branku. Mezi tři tyče po následném kontru Dynama putovala dalekonosná střela Sandra. Brazilský středopolař však zacílil přesně do míst, kde stál připravený Matúš Kozáčik. Ve zbývajících minutách prvního poločas se míč pohyboval mezi šestnáctkami. O zakončení se několikrát pokusil aktivní Jakub Řezníček, ale ani jeden z jeho střeleckých pokusů neznamenal nějaké větší nebezpečí pro čisté konto plzeňské jedničky. K ohrožení branky se dostali i viktoriáni. Ale ani střela Vladimíra Daridy, ani zakončení Radima Řezníka gólovou tečku neměly. Do kabin tak odcházeli určitě o poznání spokojenější svěřenci Pavla Vrby.

Do první vážnější příležitosti ve druhé půli se dostali v 57. minutě fotbalisté Viktorky. David Limberský našel vynikající diagonálou rozběhlého Františka Rajtorala, který se zbavil kličkou Jaroslava Machovce a postupoval na Michala Daňka. Českobudějovický brankář si však s jeho zakončením poradil a schoval míč ve své náruči. O minutu později pálil Michal Ďuriš. Ani on však druhý zásah Viktorky v utkání nepřidal. V 65. minutě vlétl do šestnáctky domácích David Štípek, připravil si balón ke střele a tvrdě pálil na zadní tyč. Nakonec chyběl jen kousek k tomu, aby se na ukazateli skóre ukázala u hostů dvojka. O dvanáct minut později si Michal Daněk připsal další úspěšný zásah. Tentokrát si poradil s dělovkou Vladimíra Daridy z deseti metrů. V 78. minutě zahrával standardní situaci Ivo Táborský, který vypálil na branku Viktorky. Kozáčik byl znovu připraven a schoval míč do svých rukavic. Tři minuty nato měli k dispozici přímý kop viktoriáni. Pavel Horváth ze dvaceti metrů obstřelil zeď Budějovic, ale na Daňka si nepřišel. Brankář Dynama vyrazil míč mimo tři tyče. V posledních minutách hry se sice fotbalisté Dynama snažili zkorigovat utkání, ale jejich snaha gólový efekt neměla.

Západočeši v Českých Budějovicích zvítězili nejmenším možným rozdílem a podařilo se jim se dotáhnout na čelo ligové tabulky. Viktorka ztrácí na první místo, o které se dělí Jablonec, Olomouc a Sparta, pouze jeden jediný bod.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:1