Viktoria prohrála v gólové přestřelce s Jabloncem, v pohárové soutěži končí

10.04.2013 21:21

Týden poté, co viktoriáni vykročili do čtvrtfinále Poháru České pošty na půdě Jablonce, se ve Štruncových sadech konalo odvetné střetnutí. V něm musela Viktorka smazávat jednobrankovou ztrátu, kterou si přivezla ze severu Čech. V utkání, podobně jako v předchozích pohárových duelech, dostali také příležitost fotbalisté, kteří se v základní jedenáctce Viktorie neobjevují tak často.

Ve třetí minutě zahrozili jako první hosté. Po rohovém kopu se tlačil do příležitosti Lukáš Třešňák, ale z malého vápna poslal míč vysoko nad. Minutu nato po rychlém brejku předložil Ondřej Vaněk míč Filipu Novákovi, který z patnácti metrů obstřelil Romana Pavlíka a s pomocí pravé tyčky poslal svůj tým do vedení. V šesté minutě se znovu prosadili Jablonečtí. Po dlouhém autu do šestnáctky Viktorie, číhal na penaltě Ondřej Vaněk, jenž tvrdou ránou nasměroval míč do plzeňské sítě podruhé. Na ukazateli skóre tak svítil v šesté minutě nepříznivý výsledek 0:2. První větší šanci si viktoriáni vypracovali po dvaceti minutách hry, kdy se po pohledné kombinaci Michala Ďuriše s Františkem Rajtoralem dostal míč k Vladimíru Daridovi. Talentovaný středopolař napřáhl ke střele těsně za vápnem a zacílil nad břevno. O minutu později mířil lépe Roman Adamov, ale jeho přízemní pokus Michal Špit s námahou vyrazil na roh. V následujících minutách se hra odehrávala většinou ve středu hřiště. Pokud se přeci jen Jablonečtí odhodlali ke střele, končily jejich pokusy mimo plzeňskou svatyni. Útočné choutky Viktorie naopak hatila dobře vystupující defenzíva Jablonce. Když to už vypadalo, že by se mohl někdo z viktoriánů řítit do šance, zastavil ho ofsajd. Ve 36. minutě se proháčkoval do zakončení jablonecký Luboš Loučka. Z necelých dvaceti metrů vypálil i díky teči jednoho z bránících hráčů vedle levé tyčky. Pět minut před koncem poločasu napřáhl z dálky Pavel Eliáš, ale ani on bránu Viktorie netrefil. Viktorka vzápětí odpověděla hlavičkou Martina Filla, jenž však byl tísněný Michalem Špitem. „Kulatý nesmysl“ tak doputoval do zámezí. V posledních vteřinách prvního dějství zkusil znovu zahrozit ze střední vzdálenosti Vladimír Darida, ale nezamířil mezi tři tyče.

Do druhého poločasu se Pavel Vrba rozhodl udělat dvě změny v sestavě. Ze hřiště odešli David Limberský s Mariánem Čišovským. Nahradili je Radim Řezník a Václav Procházka. Druhý jmenovaný pak po „Limbovi“ převzal také kapitánskou pásku. V 53. minutě se po rychlém kontru Jablonce, jenž přišel po rohovém kopu Západočechů, prosadil podruhé v utkání Ondřej Vaněk, který běžel sám na Pavlíka. Zkušený gólman Viktorky nemohl proti jeho přesné střele k levé tyči úspěšně zasáhnout. 0:3. Viktoria odpověděla o pár chvil později Daridovou tvrdou střelou, kterou jablonecký brankář vyrazil pouze před sebe. K dorážce se však Plzeňané neprotlačili. To samé platilo prakticky vzápětí, když Špit neudržel ve svých rukavicích míč po rohovém kopu, ale Václavu Procházkovi se nepodařilo hradbu těl v šestnáctce hostů prostřelit. Po hodině hry zakončoval v akrobatické pozici aktivní Darida. Bohužel střílel přesně do středu brány. O poznání přesněji mířil v 63. minutě u druhé branky Vaněk, ale tentokrát si na Romana Pavlíka nepřišel. V 70. minutě se potřetí v klání prosadil Ondřej Vaněk, který napadal plzeňského brankáře po malé domů. Po Pavlíkově podklouznutí následně zakončoval jablonecký záložník do odkryté brány. Vzápětí se rozvlnila síť také na druhé polovině hřiště, když si po prudkém centru Viktorky srazil do vlastní brány míč Daniele Rossi. V 74. minutě přišel další nebezpečný centr do pokutového území Jablonce, nejvýše si na něj naskočil Vladimír Darida a hlavou rozvlnil síť za Špitovými zády podruhé během chvíle. 2:4. V 83. minutě utkání se snažil zkorigovat skóre opětovně Darida. Jeho dělovka se však tentokrát do brány Jablonce nevešla. To však neplatilo v 87. minutě, kdy se po standardní situaci odrazil balón až k Martinu Zemanovi, který ho ránou jako z děla poslal do šibenice a upravil výsledek na konečných 3:4.

V duelu, který byl opravdu bohatý na branky, tak zpečetil svůj postup do semifinále Poháru České pošty Jablonec.

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 3:4