Viktoria podává podnět k Disciplinární komisi FA ČR

24.04.2014 15:31

FC Viktoria Plzeň podává podnět Disciplinární komisi FA ČR ve věci pozápasových vyjádření Alexe Pastoora směrem k Dušanu Uhrinovi. Slávistický trenér na tiskové konferenci naznačil možné užití rasistických urážek plzeňského hlavního trenéra na adresu Fernanda Nevese.

 

„Jakékoliv podobné výroky Viktoria nadále striktně odmítá. Se zástupci Slávie se v této záležitosti shodneme pouze na tom, že oba kluby mají před sebou důležitá utkání a pozornost všech zaměstnanců, hráčů i členů realizačních týmu by měla být upřena pouze tímto směrem. Nicméně nehodláme přistoupit na Slávií navržené zametení celého incidentu pod koberec. Viktoria není klubem, který celou záležitost rozpoutal, a nemáme nejmenší zájem na pokračování tohoto vykonstruovaného příběhu. Není však za nás možné, aby na Viktorii a jejím trenérovi ulpěl byť jen stín podezření z jakýchkoliv výroků s rasistickým podtextem. Viktoria Plzeň je klubem, který nemá a ani v minulosti neměl jakékoliv problémy tohoto typu. Jsme součástí dlouhodobé kampaně UEFA ´No to racism´, ke které jsme se v rámci utkání Ligy mistrů a Evropské ligy opakovaně přihlásili. Rasismus nemá ve fotbalové Plzni místo a naším jediným cílem je to, aby celá tato záležitost byla co nejrychleji ukončena,“ sdělil generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

 

„Na jednání DK FA ČR budeme žádat prošetření celé záležitosti. Nadále platí, že klub FC Viktoria Plzeň bude požadovat omluvu od trenéra Alexe Pastoora, potažmo pak klubu SK Slavia Praha. Nechceme přistoupit na situaci, kdy jsou na adresu klubu či jeho trenéra pronesena lživá nařčení tohoto kalibru a následně se jejich autor schová za vyjádření o mediálním klidu či potřebné koncentraci na jiná témata. Znovu opakuji, že Viktoria není iniciátorem celé situace, nicméně její závažnost si žádá naši pozornost. Tímto bereme celou záležitost až do jednání DK za ukončenou a klub se k ní dále nebude vyjadřovat,“ zakončil Šádek.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·