Viktoria obnovila tréninkový proces

09.03.2015 13:17

 

V pondělí ráno se po pěti dnech opět otevřela šatna A týmu Viktorie Plzeň. Na základě středečního nařízení Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje byl ukončen kompletní tréninkový proces prvního týmu, vnitřní prostory stadionu v čele s hráčskou kabinou, rehabilitačnímu prostory i posilovnou prošly během tohoto období rozsáhlou dezinfekcí. „V klubu proběhla veškerá opatření pro to, abychom pokud možno eliminovali jakákoliv zdravotní rizika spojená s opětovným obnovením běžného provozu na stadionu,“ uvedl k aktuální situaci tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

„Kluboví lékaři byli počínaje středou v každodenním kontaktu s představiteli Krajské hygienické stanice, kterým dodávali podrobné informace o vývoji zdravotního stavu všech členů A týmu Viktorie. V pondělí ráno pak byli hráči přímo na stadionu podrobeni lékařskému vyšetření. To postupně podstoupil kompletní kádr včetně členů realizačního týmu, výjimku tvoří čtveřice fotbalistů, kteří pro přetrvávající příznaky nemoci nebyli na pondělní setkání přizváni a nadále se pod dohledem lékařů léčí v domácích podmínkách,“ doplnil Pillár.

Kompletní lékařská zpráva byla doručena na Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje, která následně před jedenáctou hodinou rozhodla o ukončení opatření z minulého týdne. „Viktoria tak najíždí na standardní tréninkový režim, v pondělí hráči absolvují protažení v posilovně a lehký výběh na hřišti. V tuto chvíli počítáme s tím, že nedělní duel na hřišti Dukly se odehraje ve stanoveném termínu. Zároveň budeme čekat na rozhodnutí odpovědných představitelů FAČR ohledně náhradního data odloženého duelu se Slavií,“ upřesnil Pillár. 

S výjimečnou situací se mimo jiné musí poprat také trenér Miroslav Koubek. „Pro nás je to komplikace z několika důvodů. Samotné odložení zápasu pro nás znamená ztrátu pravidelného rytmu a teprve uvidíme, co to s námi udělá po fyzické stránce. Nepochybně musíme počítat s určitým oslabením organismu u více než poloviny kádru. Není to jednoduchá ani standardní situace, stalo se to ale celkem záhy po zimní přípravě. V této době mají všechna mužstva vysokou tréninkovou připravenost a já věřím, že i díky tomu se s prodělanou virózou dokážou hráči po fyzické stránce v relativně krátkém časovém útoku srovnat,“ uvedl trenér vedoucího týmu SYNOT ligy, který doplnil: „Samotné odložení zápasu, jakkoliv je pro nás po sportovní i organizační stránce komplikací, jednoznačně schvaluji. Stav byl skutečně složitý, nemoc se šířila rychlým tempem a jsem přesvědčen, že v případě pokračování tréninkového procesu do konce týdne by bylo nakaženo více než devadesát procent mužstva. Je lepší vyrovnat se s problémy hned, než následně řešit možný kolaps či dlouhodobější problémy u kteréhokoliv z hráčů. Naším cílem je samozřejmě sportovní úspěch a zisk titulu, prvořadé by však vždy mělo být zdraví. Ve fotbale i v běžném životě.“

Viktoriáni se pondělkem zapojují zpět do tréninkového procesu, který bude prodělanou vynucenou pauzou ovlivněn. „Jsme si vědomi toho, že tu jsou dvě skupiny hráčů. Té větší, která prodělala nemoc, musíme připravit na úvod týdne určitý záběhový program. Menší skupinka hráčů pak bude trénovat standardně,“ uzavřel Miroslav Koubek.

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·