Viktoria je třináctým nejúspěšnějším týmem roku 2013

09.01.2014 19:14

Podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků IFFHS je Viktoria Plzeň třináctým nejúspěšnějším týmem roku 2013. Vítězem se stal soupeř Viktorie v základní skupině Ligy mistrů, německý velkoklub Bayern Mnichov.

 

Plzeň tohoto skvělého umístění dosáhla díky povedené účasti v jarní fázi Evropské ligy a mistrovskému titulu z minulé sezóny. V této sezóně přidala ke slušnému výkonu v domácí soutěži účast v základní skupině Ligy mistrů a následný postup do jarní části Evropské ligy. Viktoria jen těsně zaostala za posledním finalistou Ligy mistrů, týmem Borussie Dortmund. Za západočeským týmem se umístily věhlasné týmy. Za všechny můžeme jmenovat například Arsenal, Manchester City a Juventus Turín.

 

„Zařazení takto vysoko v prestižním a tradičním žebříčku IFFHS je samozřejmě pro klub velkou poctou, nicméně výsledky těchto anket bereme s určitou rezervou. Fakt, že teprve za námi se umístily tradiční evropské velkokluby typu Arsenalu, Manchesteru City nebo Juventusu vyznívá skvěle, ale i díky podzimní zápasové konfrontaci si uvědomujeme, že tyto týmy jsou svoji kvalitou i možnostmi daleko před námi. Z výsledků nicméně máme radost, vysoké umístění je další motivací pro hráče i celý klub před startem náročné jarní poloviny sezony,“ komentoval vysoké postavení Viktorie v žebříčku její generální manažer Adolf Šádek.

 

V žebříčku kromě Viktorie figurují další tři české celky, na 43. místě se umístil FC Slovan Liberec, ve druhé stovce jsou pak týmy AC Sparta Praha a FK Baumit Jablonec.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·