Viktoria je kvalitní a zkušený tým, říká trenér Šachtaru

12.02.2014 00:00

Už jen deset dní zbývá do zápasu, kterým Viktoria Plzeň vstoupí do jarních bojů Evropské ligy. Trenér Šachtaru Doněck Mircea Lucescu již také netrpělivě vyhlíží první konfrontaci ukrajinského velkoklubu s celkem ze západu Čech.

 

Dvojutkání s českým mistrem rodák z rumunské Bukurešti nepodceňuje. „Na této úrovni už nejsou silné a slabé kluby. Všechny jsou na stejně vysoké úrovni. Pro mě je Viktoria Plzeň velmi dobrým týmem s dobrými výsledky a velkými zkušenostmi. Setkali jsme se před třemi roky v rámci turnaje Copa del Sol a tam jsme poznali, jak kvalitní Viktoria je. Nedávná změna trenéra neubírá nic na kvalitě jejich kádru,“ říká na adresu Viktorie Plzeň Lucescu. „Plzeň je jedním z velmi kvalitních celků ze střední Evropy. Disponují skvělou organizací a disciplínou ve hře. Vím, že se jedná o ofenzivní tým, který střílí hodně branek,“ dodává.

 

Hlavní muž na lavičce Šachtaru se již s Dušanem Uhrinem potkal dříve. „Znám trenéra Viktorie Plzeň. Už jsem se s ním setkal, když trénoval v Rumunsku. Působil na mě velice seriózně, je velký profesionál. Pochází z fotbalové rodiny a to mu určitě pomáhá být skvělým trenérem,“ vzpomíná na Dušana Uhrina držitel sedmi ukrajinských mistrovských titulů. „Pro nového trenéra je vždy obtížné nastoupit k týmu v průběhu sezóny. Viktoria předváděla na evropské i domácí scéně skvělé výkony a Dušan Uhrin je natolik inteligentní člověk, aby v podobném trendu pokračoval. Příští rok tu může být trochu jiná Viktoria Plzeň s odlišnou filozofií a strategií, ale v této se zóně se bude nový trenér zřejmě snažit navázat na práci svého předchůdce,“ přemýšlí Lucescu, který zároveň nepřeceňuje možnost domácí odvety. „Nemůžu mluvit o nějaké výhodě. Ano může nám pomoci, že první zápas se hraje v Plzni, ale nepřikládám tomu moc velkou váhu. Viktoria bude doma určitě chtít útočit od první minuty, k čemuž jim pomohou také jejich fanoušci. Viděl jsem některé jejich zápasy v Lize mistrů a vím, jak nebezpečný je náš soupeř v ofenzivě,“ zůstává pozorný rumunský trenér ukrajinského mistra.

 

Pro fotbalové odborníky není překvapením, že v týmu Viktorie najdeme hráče, který s jedním s nejúspěšnějších rumunských trenérů již spolupracoval. „Krátce jsem trénoval Pavla Horvátha v Galatasarayi, když tam přestoupil ze Sportingu Lisabon. Turecký fotbal mu ale úplně nesedl. Jedná se o skvělého fotbalistu s mimořádnými fotbalovými schopnostmi. Je to velká osobnost a mně se jeho hra velmi líbí. Hrát v 38 letech a být jedním z nejdůležitějších článků týmu je obdivuhodné,“ skládá poklonu svému bývalému svěřenci Lucescu. „Zapojuje se do většiny ofenzivních akcí Viktorie, protože dobře organizuje hru a navíc rozehrává přímé i rohové kopy. Musíme být velmi obezřetní, protože pokud mu dáme prostor a čas, dokáže být velmi nebezpečný především díky skvělým přihrávkám. Dokáže přesně najít své spoluhráče dlouhými pasy za obranu a ti pak můžou skórovat. Na to si budeme muset dát pozor,“ je si vědom Mircea Lucescu.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·