Víkend strážníků

06.06.2016 15:09

Mobil našel jihokorejskou majitelku

V pátek krátce před polednem předal německý turista strážníkovi, který právě na Lázeňské ulici vykonával činnost kolonádní hlídky nalezený mobilní telefon. Prostřednictvím kontaktů na průvodce se strážníkovi podařilo jednak zjistit, že texty v mobilu odpovídají korejštině a jednak následně dohledat i jihokorejský zájezd. Šťastná majitelka prokázala fotografiemi v mobilu své vlastnictví a k velké radosti si jej od strážníka převzala. Trocha detektivní činnosti a poctivost zahraničního nálezce mají za následek krásnou vzpomínku na naše lázeňské město.

 

Obezřetnost na místě

V sobotu v půl druhé prováděla hlídka strážníků kontrolu v městské části Bohatice. Její pozornost zde upoutala dvojice vozidel u čerpací stanice, u nichž se rozhodli provést kontrolu řidičů. Jeden z dvojice mužů z Domažlicka hlídce tvrdil, že vozidlo právě zakoupil před třemi hodinami, ale nemá žádný doklad. Kontrola prostřednictvím hlídky Policie ČR pak doložila zajímavou trestnou minulost osmadvacetiletého muže, který byl trestán jak pro majetkovou trestnou činnost, tak i pro opakované násilí proti úřední osobě.

Jelikož byly strážníci vysláni k pravděpodobnému vloupání do vozidla, případ si již na místě převzala policie. Uvedená hlídka mezi tím dorazila do Rybář, kde oznamovatel uvedl, že z okna vidí muže, který se pokouší vloupat do dodávky. Krátce po druhé hodině již strážníci na místě zadrželi čtyřiačtyřicetiletého Karlovaráka. Při kontrole se u muže našel nůž s 10 cm čepelí. Obezřetnosti není nikdy dost, jak ukázala tato služba. Rovněž tento případ strážníci předali kolegům z Policie ČR. Důležitou roli zde sehrála pomoc občana, který nebyl lhostejný k situaci, kterou viděl a vyrozuměl linku 156.

 

Dobrý úmysl, chybný úsudek

Říká se, že cesta do pekel občas bývá lemována dobrými úmysly. Jeden takový se odehrál v sobotu podvečer, kdy na služebnu městské policie donesl čtyřiapadesátiletý muž mládě jelena, které našel při procházce v lese. Dojem, že je mládě slabé, přimělo muže k jeho odebrání z přirozeného prostředí a z blízkosti jeho kojící matky. Strážníkům se nakonec podařilo sehnat lesníka, který má kozu s mládětem a tak je jistá šance na záchranu. Zde platí ještě jedno pořekadlo. Dvakrát měř a jednou řež. 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPp


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·