Víkend očima strážníků

07.10.2013 00:00

Víkend odstartovala pět minut před půlnocí z pátku na sobotu zpráva, že na třídě T. G. Masaryka dochází k rvačce. Hlídka na místo dorazila během tří minut a jelikož se zde nacházelo větší množství lidí, byla do minuty následována ještě posilou. Incident se nakonec týkal pouze dvojice mužů, dvacetiletého mladíka z Karlových Varů a jedenatřicetiletého muže z Otovic.  Jelikož si případ převzala Policie ČR, oba muži skončili na místním obvodním oddělení.


Strážníci se od září intenzivně věnují parkovacím automatům, což mělo vliv na platební kázeň řidičů, jako když je živou vodou polije. V sobotu ráno jeden zapomnětlivec oznámil blokovací zařízení na vozidle a jak následný chod událostí ukázal, nezaplacení poplatku se mu zle nevyplatilo. Třiapadesátiletý muž z Dubiny odmítl uhradit bokovou pokutu a tak strážníci přestupek předali správnímu orgánu, který jistě zhodnotí nepovolené stání v délce 18ti hodin. Při projednávání přestupku strážníci z dechu muže cítili alkohol, upozornili jej tedy na absenci řízení. Jak následně prokázal Městský kamerový dohlížecí systém, muž si nebral z rady strážníků žádné ponaučení. Záhy byl tedy hlídkou zastaven a na místo byla přivolána Policie ČR, která si celý případ převzala, neboť řidič byl pozitivně testován na přítomnost alkoholu.


V průběhu předchozího řešení již jiná hlídka MP vykonávala kontrolní činnost v prostorách dolního nádraží, kde zaregistrovala zjevně opilého muže, který svým nevhodným chování narušoval veřejný pořádek. Opilec odmítal s hlídkou komunikovat a prokázat svoji totožnost, proto byl za užití donucovacích prostředků předveden na Policii ČR. Zde se následně ukázalo, že na třicetiletého muže s trvalým bydlištěm na karlovarském magistrátu vydal Okresní soud v Karlových Varech příkaz k zatčení a tak na policii již zůstal.     
 

Bc. Marcel Vlasák,
velitel MP Karlovy Vary

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·