Věřím, že Plzni pomůžu k lepším výsledkům, říká Jan Rezek

08.03.2014 00:00

Ve Viktorii Plzeň stihl získat mistrovský titul v domácí nejvyšší soutěži, pak odešel na zkušenou do světa. A to lze říci doslova. Po angažmá na Kypru v tamním Anorthosisu Famagusta se vydal do daleké Číny, kde hájil barvy celku Changchun Yatai. K tomu stihl jedenadvacet startů za národní celek a připsal si čtyři reprezentační branky. Řeč je samozřejmě o Janu Rezkovi, staronové posile Viktorie Plzeň.

 

Ačkoli se Rezek vrací do Plzně, nepřichází do úplně známého prostředí. „Od chvíle, kdy mi pan Chovanec zavolal, že Viktorka má zájem, mě přepadla nostalgie a euforie, že se vrátím do prostředí, které dobře znám. Ale vrátil jsem se do vlastně úplně nového klubu. Stadion je rekonstruovaný a jsou tu jiní spoluhráči. Jádro týmu ale zůstalo stejné. V Plzni jsem zažil nejlepší chvíle svojí kariéry a já věřím, že Plzni pomůžu k lepším výsledkům,“ říká Jan Rezek, který se z Číny vrací zpět do rodné vlasti. „Bylo mi vysvětleno, že v čínských klubech smí být maximálně čtyři cizinci. Po loňské sezóně nastaly nějaké změny a my se rozešli v dobrém. Vlastně se mi to trochu i hodilo, protože to bylo náročné především po psychické stránce. V Číně jsem byl bez rodiny a já to snášel dost těžce. Ani jsem neodporoval, když jsem měl odejít. Jediným problémem bylo to, že skoro všude už bylo uzavřené přestupní období. Tím, že se mi ozvala Plzeň, se všechno rychle vyřešilo,“ usmívá se Rezek.

 

Není tajemstvím, že Jana Rezka pojí přátelství s plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem. „Horvi věděl už delší dobu, že se k tomu schyluje. Já doufám, že je rád, že to tak dopadlo a společně dosáhneme cíle, který si Viktoria vytyčila,“ říká staronová posila západočeského celku. Protože Rezek posílil Viktorii až v průběhu jarní části sezóny, nemůže nastoupit v jejím dresu v utkáních Evropské ligy. „Zatím si nějak neuvědomuji, že nebudu moct nastoupit v osmifinále Evropské ligy. Hlavní pro mě je, že jsem konečně přijel do Plzně a absolvoval jsem první lehký trénink,“ zůstává nohama na zemi Rezek, který si udržoval povědomí o české soutěži. „S klukama z Plzně jsem zůstal v kontaktu. Stejně tak jsem sledoval celou ligu a to, co se v Plzni podařilo, si zaslouží klobouk dolů,“ skládá poklonu svým spoluhráčům Jan Rezek, který může poprvé vyběhnout na hřiště v ostrém zápase už tuto neděli na půdě pražské Sparty. „Potřebuji trochu potrénovat, ale myslím, že fyzicky připravený jsem. Je to zápas prvního s druhým před vyprodaným stadionem. Kdo by takové utkání nechtěl hrát … ale uvidíme, jakou trenér zvolí sestavu,“ přemýšlí záložník s reprezentačními zkušenostmi. 

 

Jednou z deviz plzeňského fotbalového klubu jsou jeho fantastičtí fanoušci. „Samozřejmě vím, že chodí na každý zápas plný stadion. V Číně na nás chodilo od desíti až do dvaceti tisíc fanoušků. Ale ta atmosféra byla spíš komorní a moc se nefandilo. Také v tomto ohledu se těším na zápasy v Plzni,“ uzavírá Jan Rezek.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·