„Věřím, že jsme dobře připraveni,“ říká Pavel Vrba

13.02.2013 16:54

Již zítra čeká jeho tým vrcholný okamžik dosavadního průběhu sezóny. V italské Neapoli vyzvou hráči Viktorie na souboj momentálně druhý tým Serie A. Právě na tento veledůležitý dvojzápas s takovou vervou připravoval své svěřence v minulých týdnech.

Oproti loňské sezóně, kdy na úvod jara Viktorka sehrála dva nádherné zápasy s Schalke, má letos trenér Vrba o poznání zkušenější mužstvo, které však navíc, dle jeho slov, dělá neustále pokroky. „Určitě jsme mnohem zkušenější, každý pohárový zápas je obrovská zkušenost. Ale není to jen o klubu. Určitě tomu napomohla i reprezentace, protože někteří naši hráči se dostali do její základní jedenáctky a to je rozhodně další posun v jejich kariéře a zkušenostech,“ připomíná trenér Vrba. A právě těžké zápasy z minulých sezón, kdy si viktoriáni zahráli i proti hvězdám AC Milán nebo Barcelony, jsou hlavním důvodem, proč si Pavel Vrba myslí, že se jeho svěřencům z hvězd Neapole, jen tak nerozklepou kolena. „Máme už něco za sebou. Jde o to, abychom si vyzkoušeli italské prostředí, ale jinak si myslím, že to mužstvo už má takové zkušenosti, že určitě nebudeme z toho zápasu nějak vystresovaní. Máme v posledních letech odehráno dost podobných zápasů a to si myslím, že mužstvu pomáhá.“

Přesto sám ví, že jeho svěřence nečeká v Neapoli nic jednoduchého. Neapol ještě v letošním roce neprohrála a svým útočným fotbalem boří soupeře, kteří se jí postaví. „Neapol má momentálně mimořádnou formu, takže nás určitě čeká nesmírně těžký zápas, ale udělali jsme vše pro to, abychom byli důstojným soupeřem, a doufám, že třeba i překvapíme,“ hodnotí trenér Vrba. Kromě již tolikrát omílané trojice útočných hráčů, Cavani, Hamšík a Pandev, kteří tvoří jádro ofenzivy Neapole, nabízí trenér Vrba i další pohled na hru italského týmu. Víme, že mají trojici Pandev, Cavani a Hamšík, ale jsou to i jiní hráči, kteří z té záložní řady dokáží podpořit útočnou fázi, takže ta síla v té ofenzivě je velká. A další věc, které jsme si všimli, že tak více než polovinu gólů dávali ze standardních situací a tam jsou mimořádně platní i další hráči,“ hodnotí Pavel Vrba.

S týmem bohužel do Itálie neodletěl Michal Ďuriš, který si z reprezentačního zápasu s Belgií přivezl natažené postranní kolenní vazy, a který se tak bude připravovat pod dohledem fyzioterapeuta, tak aby byl nachystán na odvetu příští týden. Co však může trenéra Vrbu těšit je fakt, že do Itálie za jeho týmem vyrazí 470 fanoušků, kteří si zakoupili lístek, a dalších téměř 200 příznivců již na ně v Neapoli čeká. Nicméně, rozhodovat se bude přece jen na hřišti a tam by Neapol mohla těžit z větší rozehranosti. „Oni nemají žádnou přestávku. Italská liga se hraje, víceméně vkuse, s opravdu malou přestávkou, takže to samozřejmě jejich výhoda může být, ale na druhou stranu víme, jak těžké to může být skloubit dohromady takto náročný program – liga, poháry – a to může být zase trošku naše výhoda.“ Přesto trenér Vrba věří, že je jeho tým dostatečně připraven. „Ta rozehranost bude jednoznačně na straně soupeře, ale my jsme na Kypru odehráli zápasy se třemi velice kvalitními týmy a já věřím, že se nám to teď vyplatí, a že budeme dobře připraveni,“ dodává optimisticky na závěr.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz       

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·