Veřejná sbírka na pomoc zdravotně postižené holčičce

09.10.2017 17:48

 

Tonička Kaplanová je dvouletá holčička, která žije se svými rodiči v Karlových Varech. Od narození trpí kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny, jež jí znemožňuje běžný pohyb, a kataraktou obou očí. Vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmankou Janou Vildumetzovou se proto rozhodlo uspořádat veřejnou sbírku na úhradu terapie v Neurorehabilitační klinice Axon v Praze.

 „Tonička a její rodiče jsou velmi stateční a snaží se s onemocněním bojovat ze všech sil. To, co jim ovšem schází, jsou potřebné peníze. Vzhledem k pohybovým potížím by holčičce moc pomohla léčba na vysoce specializované soukromé klinice v Praze, která poskytuje intenzivní terapii pacientům s dětskou mozkovou obrnou. Věřím proto, že lidé nebudou k osudu malé Toničky lhostejní a společně se nám podaří vybrat co nejvíce finančních prostředků na zrealizování potřebné léčby,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila uspořádání veřejné sbírky na dobu neurčitou. Lidé budou moci přispívat do sběracích pokladniček, které budou umístěny na nejrůznějších akcích v regionu. Přispět lze i na speciální bankovní účet, jehož číslo je 115-5167200277/0100. 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·