Velká premiéra Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary již v sobotu

24.05.2013 00:00

Karlovy Vary se v sobotu 25. května stanou dějištěm prestižního běžeckého závodu. Na lázeňskou kolonádu a do ulic města se úderem 18. hodiny vydá 2 100 účastníků Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary (z toho 1 500 v hlavním závodě).  Na trať dlouhou přesně 21,0975 km se vypraví jednotlivci a štafety složené ze čtyř nebo dvou závodníků. Dvě hodiny před startem absolvují tříkilometrovou trať rodiny s dětmi a poběží nestoutěžní Mattoni Rodinný běh.

 

Běžecká špička i známé osobnosti na ve startovním poli

O první titul z lázeňského města se utkají zejména běžci z Keni a Etiopie, elitní pole bude naplněno závodníky ze šesti zemí. Velké ambice má Daniel Wanjiru z Keni s osobním rekordem 1:01:10. Z Etiopanů by měl být jeho největším soupeřem teprve 18letý Alelegn Aguade,zajímavou motivaci může mít Abdelkabir Saji z Maroka, který má českou manželku.

Favoritkou mezi ženami je Keňanka Innes Chepkesis Chenonge.

Českými favority jsou Ondřej Fejfar a téměř domácí Ivana Sekyrová – učitelka ze Sokolova.

Ze známých osobností se na trať vypraví například primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek, známý stomatolog a moderátor Roman Šmucler nebo hokejový brankář Lukáš Mensator.

 

Rodiny s dětmi čeká tříkilometrová trať

Součástí závodu je také Mattoni Rodinný běh určený rodinám s dětmi startující 2 hodiny před hlavním závodem. Na trati o délce 3 km děti okusí úžasnou atmosféru velkých běžeckých závodů. Každý zaregistrovaný závodník, dospělý či dítě, dostane startovní číslo a tričko. A příjemný dárek na ně čeká i po absolvování trati. Pro každého je v cíli připravena medaile! Do Mattoni Rodinného běhu je možné se přihlásit ještě v den závodu v registračním stánku před hotelem Thermal.

 

Zajímavosti karlovarského půlmaratonu

Během závodu se použije: 9 720 ks spínacích špendlíků, 3 700 ks houbiček na osvěžení 1 500 termoizolačních fólií, 2 100 ks medailí, 3 337m plotů, 48 mobilních toalet.

Vypije se: 12 000 l vody Mattoni, 900 litrů iontového nápoje

Sní se: 650 kg banánů, 450 kg pomerančů, 600 ks baget, 16 kg soli, 20 kg cukru

 

KSO patronem Mattoni 1/2Maratonu

Závod obohatí svými vystoupeními i Karlovarský symfonický orchestr, který se stal patronem závodu.

Při vyhlašování vítězů hlavního závodu zazní z ochozu Hlavní pošty v provedení Kvartetu lesních rohů KSO česká hymna na počest nejlepšího českého závodníka a české závodnice. Na trase závodu bude KSO vystupovat rovněž na dvou music pointech - na Tržní a Mlýnské kolonádě, kde budou hrát komorní tělesa tvořená hudebníky KSO.

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·