Veletrh Sport Expo otevřel brány

11.05.2013 00:00

Prvních osm hodin provozu, prvních skoro deset tisíc návštěvníků. Taková je čtvrteční bilance maratonského Expa na pražském Výstavišti, největšího sportovního veletrhu v Česku. Jeho brány zůstanou otevřeny až do soboty do 20 hodin. Vstup je stále zdarma, jen se musíte u vchodu vyhnout obřímu stanu s výstavou faraona Tutanchámona.
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8074/8074471_4905f3429b61d63fa80d9a981468661b/images/SPORTEXPO.jpg
„První den bývají obvykle slabší návštěvy. Ale i tak nás počty lidí, kteří si přišli vyzvednout startovní čísla, nebo nakoupit zboží příjemně překvapily,“ říká Martin Drábek, manažer Sport Expa z pořádající společnosti RunCzech, která připravila program celého Volkswagen Maratonského víkendu. „Čekáme tady až čtyřicet tisíc návštěvníků,“ dodal.

Téměř 80 předních sportovních firem nabízí v Průmyslovém paláci nejen běžecký sortiment, ale pestrou nabídku vybavení pro vytrvalostní sporty, cyklistiku, fitness a volný čas i sportovní výživu. „Většina z nich tady poskytuje jinde nedostupné slevy,“ oceňuje Martin Drábek. Několik firem také provádí otestování nohy pro výběr ideální obuvi, nebo můžete také zdarma podstoupit odborné kardiologické vyšetření.

Registrační přepážky odbavují více než deset tisíc účastníků závodního programu. Předem přihlášení účastníci tu získají čísla na maraton. Přímo na místě se lze zapsat do nedělního Volkswagen Rodinného Minimaratonu, nebo sobotní Procházky se psy.

V jedné z hal běží také pestrý doprovodný program, kde se střídají odborné semináře s prezentacemi světových maratonů i hudebními vystoupeními. „Největší úspěch mají Běžecké školy Miloše Škorpila,“ usmívá se manažer Sport Expa. Kompletní program nadcházejících dní najdete na webu www.runczech.com nebo www.sportexpo.cz.

Těšit se můžete i na sobotní předzávodní Pasta Party, která probíhá od 12 do 20 hodin, anebo na Cloud 9 Barmanský běh ve 14 hodin.

Tomáš Nohejl
media servis

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·