Ve čtvrtek proti Hradci Králové

27.11.2012 19:05

V osmifinále Poháru České pošty čeká tento čtvrtek na fotbalisty plzeňské Viktorie ligový rival – FC Hradec Králové. Zatímco liga má podzimní část již odehranou, domácí pohár přichystal na konec listopadu ještě zápasy 4. kola.

Zatímco mistrovský Liberec si již postup do jarního čtvrtfinále zajistil, když přehrál Slovan Rosice (4:1, 3:0), ostatní dvojice budou teprve o postup usilovat. Nakročeno do dalšího kola má jak Jablonec,  Slovácko, tak i severočeské Teplice, které v prvním utkání přehrály Jiskru Domažlice. Odveta s Třincem ještě čeká na Mladou Boleslav (1:1) a Dukla se utká se Sigmou Olomouc (0:1). Poslední dvojicí je pak Vysočina Jihlava - Sparta Praha.

Oba čtvrteční soupeři se naposledy utkali koncem července. V Doosan areně se radovali z výhry 3:0 svěřenci trenéra Pavla Vrby. „Hradec byl soupeř, který nás hodně trápil,“ uvedl po utkání plzeňský lodivod. Skore zápasu prvního kola Gambrinus ligy otevřel hlavou v první části Daniel Kolář. Ve druhém poločasu pak zvyšoval po nezištné přihrávce Václava Procházky nejlepší střelec loňské sezóny, Marek Bakoš. Třetí gól padl v sedmdesáté osmé minutě, když si hosté po rohu srazili míč do vlastní sítě. Pohled do vzájemných zápasů prozradí, že Viktoria ztratila body s Hradcem Králové v mistrovské soutěži naposledy v sezoně 1998/1999. Tehdy Hradec zvítězil 3:0. Od té doby si body připisují pouze Západočeši.

Na soupisce Východočechů najdeme pouze jednoho hráče, který má plzeňskou minulost. Tím je třicetiletý obránce Radek Hochmeister, který oblékal plzeňský dres během podzimní části sezony 2008-2009. V týmu Viktorie není ani jeden hráč, který by v minulosti působil na východě Čech.

Termín odvetného utkání zatím není definitivně určen (jaro 2013). Čtvrtfinálové zápasy jsou pak naplánovány na začátek dubna 2013. Finálový duel se odehraje v sobotu 18. května.