Vaše auto není trezor, vzkazují z Nejdku

16.08.2012 16:52

Dovolené a prázdniny jsou v plném proudu a mnozí automobily mění ve své dočasné domovy. Společnost WITTE Automotive v Nejdku, výrobce zamykacích systémů a klik a člen Cechu mechanických zámkových systémů, společně s ostatními členskými firmami v rámci projektu „Bezpečná země“ varuje: „Auto není trezor ani o dovolené.“

 

            V Nejdku vyrábějí zámkové sady tzv. garnitury již od roku 1992 a zamykacích systémů za dvacet let existence WITTE Automotive dodala světovým automobilkám mnohem více.

Co vlastně ve svém voze můžete bezpečně zamknout (a také odemknout)? Mezi WITTE komponenty, které přispívají k bezpečnosti vozu a jeho pasažérů, patří zámky kapoty, dveří, sedaček, kufru, zapalování, dveřní kliky a hlavně zámkové sady pro odemykání vozu klíčem, dálkovým ovladačem nebo bezklíčové systémy, tzv.keyless entry.

 

Patrik Baroch, zkušební technik WITTE Automotive v Nejdku doplňuje: „Všechny naše zámky musejí splňovat zákonné požadavky zemí, do nichž se dodávají a mnohé je převyšují, protože naši zákazníci jsou ve svých parametrech náročnější. Ve zkušebně, kde pracují tři desítky specialistů - zkušebních a měrových techniků, testy našich zámků ve spolupráci s předními automobilovými výrobci neustále zdokonalujeme.

Hlavními bezpečnostními prvky z produkce WITTE Automotive jsou vložky zámku dveří a spínací skříňky, jejichž konstrukci neustále vylepšujeme co do robustnosti proti destruktivnímu překonání stejně jako nenásilným metodám. A Patrik Baroch přidává i užitečné doporučení pro majitele vozů: „Nepodceňujte a používejte přídavné bezpečnostní prvky, které nabízejí některé automobilky ve standardu, jako je zámek řadící páky, zamykací tyče na volant a pedály. Svojí konstrukcí nedokáží odolat hrubému násilí, ale mohou pachatele odradit..

Některé automobilky již nyní nabízejí, ať již jako standard nebo za příplatek bezpečnostní folie na skla, která odolají i tomu nejhrubšímu napadení. Výrobci automobilů samozřejmě myslí i na to, pokud pachatel do vozu vnikne a bude s ním chtít odjet. To dnes řeší už standardní výbava všech automobilů-imobilizér, který zablokuje řídící jednotku motoru při identifikaci neoprávněného klíče. Novinkou poslední doby jsou certifikované trezory do aut.

Obecně však z WITTE všem řidičům vzkazujeme: Auto není trezor!“

 

Více informací o projektu „Bezpečná země“ a užitečné tipy, jak zabezpečit Váš dům, byt či majetek naleznete na www.cmzs.cz.

 

 

Mgr. Martina Poštová

Interní komunikace a PR

WITTE Automotive

WITTE Nejdek, spol. s r.o.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·