Vary Varákům

05.10.2012 14:14

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s. se v letošním roce v souladu se svým posláním zaměřuje výrazněji na komunikaci s občany Karlových Varů, a to zvláště na mladší generaci.

Vary dětem

Po dlouhou dobu mělo INFOCENTRUM dluhy vůči dětem a mladší generaci, a to jak obyvatelům města, tak jeho návštěvníkům – to se však letos rozhodlo napravit. V polovině června zorganizovalo akci s názvem „Den s městem“, v rámci které se formou soutěžní stezky ve volnočasovém areálu Rolava představily dětem a jejich rodičům jednotlivé městské organizace.

Na začátku září byla vydána brožura „Karlovy Vary pro děti“, která byla financována z projektu Cíl 3. Brožura byla poprvé představena na Burze propagačních předmětů, jenž se konala 8. 9. 2012 v Sokolově a setkala se zde s nebývalým zájmem ze stran návštěvníků. V brožuře (k vyzvednutí na pobočkách INFOCENTRA na Dolním nádraží a hotelu Thermal), která je momentálně k dispozici v česko-německé mutaci, Vás Jeník s Alžbětkou provedou zajímavými místy Karlových Varů a po splnění úkolů budou děti odměněny na pobočkách Infocentra (na Dolním nádraží či v hotelu Thermal). Součástí je i vkládaná mapa, do které děti mohou vlepit místa, která v Karlových Varech navštívily. Brožurka je koncipována tak, aby úkoly byly snadno řešitelné i pro děti, které mají povinnou školní docházku teprve před sebou.

V současné době je připravována ediční řada „Poznej svoje město“, která se zaměří na jednotlivé zajímavosti z historie a současnosti města pro děti školou povinné. Ve spolupráci s paní Š. Šťastnou, která je realizátorkou projektu „Velryba Varyba“, jsou připravovány pracovní listy, které napomohou k poznání města zábavnou formou. První vlaštovkou ediční řady budou pracovní listy na téma „Po stopách slavných návštěvníků města“. Další listy budou připraveny v příštím roce.

Vary dospělým

Infocentrum nezapomíná ani na obyvatele, kteří již mají školní léta za sebou. V průběhu podzimu pro ně připravilo několik seminářů.

O zajímavostech městských částí Rybáře a Růžový Vrch (vč. Horního nádraží) popovídá dne 9. 10. 2012 od 18:30 v Městské knihovně (I.P.Pavlova) pan Libor Huml. 

Karlovaráci mají  léčivé bohatství, za kterým jezdí statisíce klientů z celého světa, za „humny“. Víte, co dokáže a s čím Vám může pomoci? O tajemství přírodních léčivých zdrojů bude moci veřejnost diskutovat s MUDr. Stanislavou Maulenovou z Alžbětiných lázní a Milanem Trnkou ze Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád, a to 30.10.2012 od 18:30 opět v Městské knihovně Karlovy Vary.

Na všechny přednášky je vstup zdarma.

 

 

Vary profesionálům

Co na klienty působí měrou vrchovatou je přístup pracovníků, se kterými přijdou během svého pobytu do kontaktu. Aby tito měli aktuální informace, pořádá Infocentrum dne 5. 11. 2012 seminář pro profesionály v oblasti cestovního ruchu. Seminář, který je určen průvodcům, pracovníkům consierge a dalším, bude informovat o novinkách v Karlových Varech z oblasti kultury, cestovního ruchu, přírodních léčivých zdrojů a lázeňské léčby, ale i o Japonské zahradě. V návaznosti na tento seminář proběhne taktéž druhý certifikační seminář pro průvodce, kteří se v případě úspěšně absolvovaného testu budou moci nazývat „oficiálním městským průvodcem“.

 

V průběhu podzimu bude realizován taktéž seminář s tématikou „internetový marketing“, který bude určen zájemcům z řad ubytovacích zařízení v Karlových Varech.   

 

Více informací:

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.

Infocentrum@karlovyvary.cz

 

 

Jan Kopál
Tiskový mluvčí
Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·