Vánoční strom v Karlových Varech rozsvítí vítěz dětské soutěže

24.11.2015 14:16

 

 

Tržiště pro Nové vánoční trhy v Karlových Varech již dostává konkrétní podobu. Před hotelem Thermal, kde budou v letošním roce adventní slavnosti probíhat, byl již instalován vánoční strom a jsou rozmisťovány prodejní stánky.

 

Čtrnáctimetrová jedle ojíněná se poprvé rozsvítí v neděli 29. listopadu v 18 hodin. Spolu s primátorem města a jeho náměstky se slavnostního aktu ujme rodina Jana Suchana z Chodova, která městu strom věnovala a chodovský starosta Patrik Pizinger. Spolu s nimi dostane příležitost rozsvítit vánoční strom vítěz dětské výtvarné soutěže, která byla spuštěna na internetových stránkách Nových vánočních trhů. Tématem prvního kola je vánoční dekorace a do soutěže je stále ještě možné se zapojit. O vítězích, kteří získají zajímavé ceny, rozhodnou návštěvníci internetových stránek. Více nawww.novevanocnitrhy.cz.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20151124141718_001_ls.png

Prostranství před Thermalem zaplní tři desítky prodejních stánků s rozmanitým sortimentem. Vedle tradičního jmelí, vánočních dekorací, ozdob, perníčků a trdelníků budou k dostání např. ručně foukané repliky historického skla, ubrusy a dečky, vánoční svetry, ručně vyráběná mýdla, košíkářské výrobky nebo waldorfské panenky. Prodejci nabídnou také sedm druhů medoviny, mošty, sušené a kandované ovoce, výrobky z rakytníku, vánoční cukroví, čokoládu atd. Chybět nebude ani svařené víno a k dostání bude i „dětský svařák“. Svařené víno si budou moci návštěvníci trhů vychutnat z keramických hrnků s motivy Vánoc a logem města.  

 

Nové vánoční trhy v Karlových Varech budou zahájeny v sobotu 28. listopadu, kdy začne stánkový prodej a budou zprovozněny všechny atrakce včetně umělého kluziště a kolotoče pro děti. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno na první adventní neděli 29. listopadu v 18 hodin. Předcházet mu bude koncert Anny K., divadelní představení pro děti a další program.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·