V závěru srpna končí práce na obnově Domova pro seniory „SKALKA“ v Chebu

07.08.2014 13:17

Nová okna, moderní fasáda a prostorný výtah – to jsou novinky, kterými Domov pro seniory „SKALKA“ zpříjemní život svým obyvatelům i zaměstnancům. Na konci srpna budou hotovy stavební práce, počátkem září na ně naváže instalace technologie výtahu a úpravy venkovního prostranství.

Rozsáhlá obnova Domova začala v lednu 2014. „Karlovarský kraj uvolnil finanční prostředky ve výši více než 16 milionů korun na zateplení budovy a výměnu oken a dveří. Dalších 7 milionů korun z krajského rozpočtu šlo na přístavbu výtahu,“ vyčíslil náměstek hejtmana Miloslav Čermák. Výměna oken a dveří a zateplení celého objektu přinese úspory nákladů na vytápění objektu a zvýší tepelný komfort obyvatel. Přistavěný výtah díky své prostornosti ocení především klienti pohybující se na invalidním vozíku a také personál, který v něm bude moci v osmipodlažní budově převážet klienty i s lůžkem.

Na zateplení objektu finančně přispěje i Státní fond životního prostředí částkou ve výši téměř 4 miliony korun. „Po ukončení stavebních prací přijde řada na úpravu venkovního prostranství před vstupem do našeho Domova. Travnatá plocha, kde se nacházejí staré lavičky, bude nově vydlážděna, lavičky budou nahrazeny novými a nad nimi vyroste pergola, která bude seniorům v letních dnech poskytovat stín. Vše bude osázeno keři a květinami,“ popsala ředitelka DPS SKALKA Radka Müllerová.

Tím však záměry Karlovarského kraje zvelebit Domov SKALKA nekončí. „V současné době se zpracovává projektová dokumentace pro rekonstrukci vnitřních prostor. Při ní dojde k výměně všech stávajících instalací, v jednotlivých bytech klientů by mělo být nahrazeno stávající bytové jádro prostornou koupelnou. Kompletní rekonstrukce čeká kuchyni a všechny společné prostory domova. K současné jídelně je v plánu přistavět zimní zahradu,“ dodal náměstek Čermák. Plánovaná rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor změní současnou budovu domova v bezbariérové prostředí plně uzpůsobené pro imobilní klienty s plným respektem k jejich soukromí. 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·