V Portugalsku se popereme o postup, hlásají viktoriáni

20.11.2012 19:32

Do prvního klání s portugalskou Coimbrou David Štípek nezasáhl. „Sledoval jsem utkání z lavičky a viděl, že všichni hráči Coimbry jsou na vysoké úrovni. Zejména po technické stránce. Tento styl mi ale je bližší. Líbí se mi, když fotbalisté hrají technicky, než když jenom nakopávají balóny,“ chválí styl hry nadcházejícího soka Viktorie.

Pokud chce čtvrteční soupeř Západočechů pomýšlet na účast v pohárové Evropě i na jaře, musí Viktorku bezpodmínečně porazit. „Z toho vyplývá, že bude muset hrát od začátku útočně. My na ně naopak budeme moci čekat v bloku, budeme chodit do rychlých protiútoků a pokusíme se je ztrestat. Pro nás by to mohla být výhoda,“ přemýšlí talentovaný viktorián.

Coimbře se v předchozím pohárovém kole podařilo porazit největšího favorita skupiny, Atlético Madrid. Pokud by úřadující vítěz Portugalského poháru nad celkem z hlavního města Španělska nezvítězil, byla by Viktoria již jistým postupujícím. „Překvapilo mě to a také mě to trošku naštvalo. Už jsme mohli být postupující, ale nakonec se o to budeme muset poprat v Portugalsku,“ říká.

„Pohled na tabulku je sice velmi příjemný, ale nemůžeme vůbec nic podcenit. Náš postup zatím není zpečetěn. Do Coimbry jedeme s cílem neprohrát,“ říká směrem k utkání s portugalským celkem Michal Ďuriš.

Slovenský ofenzívní univerzál v domácím střetnutí s Coimbrou nastoupil, i když už to vypadalo, že bude v základní jedenáctce chybět. Deset dnů před úvodním kolem základní skupiny Evropské ligy si totiž zlomil prst na noze. „Doma byl zápas s Coimbrou nepříjemný. Do poločasu jsme měli hodně šancí, ale soupeř nás z brejku potrestal gólem. Na to si budeme muset dát pozor. Určitě ale na to, abychom v Coimbře uspěli, sílu máme. Samozřejmě víme, že nás tam nečeká nic lehkého,“ tvrdí.

Právě viktorián s dvanáctkou na dresu vstřelil vítěznou branku domácího utkání. „Za gól jsem byl určitě rád. Doufám, že v Portugalsku přidáme další branky. A kdo je dá? To je opravdu jedno,“ usmívá se.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·