V Plzni byl odhalen nový památník

30.11.2017 09:48

 

Po dvaaosmdesáti letech byl 28. listopadu 2017 v areálu plzeňské Škodovky odhalen památník zaměstnancům Škodových závodů, kteří padli za 2. světové války.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171130094906_001_ls.png

Památník je výsledkem letitých debat o vzniku důstojného pietního místa, které by připomínalo tragické oběti nacistické perzekuce stejně jako oběti spojeneckých náletů z řad zaměstnanců Škodovky. Jedná se o kovový solitér vyvedený v industriálním duchu, který představuje průmyslový charakter místa. Je umístěn tak, aby byl dobře přístupný veřejnosti a to v blízkosti 5. brány naproti budově 3D planetária.

„Děkuji Škodovákům za splnění dluhu, jenž máme vůči generaci lidí, kteří riskovali své životy za svobodu a demokracii na území Plzně a Plzeňského kraje," uvedl v proslovu hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Pomník padlých škodováků nám připomíná zásadní kapitolu z historie, která významně poznamenala nejen Škodovku a její zaměstnance, ale vlastně celou Plzeň. Odhalením památníku vzdáváme hold hrdinským činům lidí, kteří se nesmířili s okupací a přinesli nejvyšší oběť, tedy vlastní život," řekl spoluzakladatel Nadace Krsek Fundation, která památník financovala, Tomáš Krsek.

 

Zdroj: TZ Plzeňského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·