V Ostrově diskutovali radní kraje a města

26.01.2016 14:15

 

 

 

Společná témata Karlovarského kraje a města Ostrova včera řešili členové Rady kraje s vedením města přímo v prostorách ostrovského zámku. Diskutovalo se o finanční podpoře kraje pro interní oddělení nemocnic napříč krajem, o možnosti čerpání kotlíkových dotací nebo o plánu rozšířit kapacitu Domova pokojného stáří v Ostrově.

V úvodu jednání ocenil náměstek hejtmana Jakub Pánik spolupráci s vedením Ostrova, se kterým zástupci kraje konstruktivně řeší mimo jiné plánovanou výstavbu stanoviště krajské záchranky, potřebné investice do škol, financování sociálních věcí. „Členy Rady města Ostrova jsem informoval o tom, že krajské zastupitelstvo bude na svém únorovém zasedání jednat o podpoře pro lékaře a sestry interní oddělení všech čtyř nemocnic včetně Ostrova, protože jde o páteřní obor, ve kterém jsme na hranici personálních možností,“ uvedl Jakub Pánik. Ten také zmínil příspěvek státu na opravy krajských silnic, který by měl dosáhnout 112 milionů korun a kraj by za něj chtěl uskutečnit asi dvacítku připravených projektů.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160126141722_001_ls.png

Starosta Pavel Čekan připomněl, že město plánuje vybudování dalších lůžek Domova pokojného stáří. Společně s náměstkem hejtmana Miloslavem Čermákem se na začátku února sejdou na schůzce, jejímž hlavním tématem bude rozšíření kapacity domovů pro seniory na Karlovarsku.

Dalším tématem diskuze se stalo vyhlášení výzvy k čerpání tzv. kotlíkových dotací. „Výzvu kraj vyhlásí v tomto týdnu, lidé se mohou informovat prostřednictvím internetových stránek, mohou si sjednat osobní schůzku na krajském úřadě. Žádosti o výměnu kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním pak budou fyzicky podávat na podatelně úřadu 2. března,“ vysvětlil krajský radní Josef Hora. Podle starosty Čekana město už na výměnu kotlů v minulosti přispívalo, ale věří, že ostrovští občané využijí i krajské výzvy.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160126141821_001_ls.png

Hovořilo se také o nutnosti opravit spojovací chodbu ostrovského gymnázia zřizovaného krajem, ale rovněž o financování asistentů pedagoga. „V současnosti už peníze na asistenty pedagoga kraj navyšovat nemůže, navíc ještě stále se na úrovni ministerstva školství diskutuje o společném vzdělávání, tedy o inkluzi a změnách, které by v téhle souvislosti čekaly základní školy praktické a speciální,“ upozornil krajský radní Edmund Janisch.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·