V Nemocnici Sokolov bylo zrekonstruováno oddělení následné péče

15.12.2015 11:09

Nové komfortnější prostředí a zázemí mají pacienti i zdravotníci na oddělení následné péče v Nemocnici Sokolov. Karlovarský kraj nechal prostory kompletně zrekonstruovat. Po modernizaci se nemocní budou léčit na oddělení s kapacitou 36 lůžek v osmi třílůžkových, šesti dvoulůžkových pokojích a k dispozici mají nové centrální sociální zařízení přizpůsobené potřebám klientů s pohybovým omezením. Součástí dokončené přestavby je nová sesterna, hovorna a zázemí celého oddělení, včetně vybavení vestavěným mobiliářem.    

 

„Náklady na rekonstrukci, která trvala pouhých pět měsíců, dosáhly částky 17,7 milionu korun. Není to zdaleka první letošní investice Karlovarského kraje do sokolovské nemocnice. Například jsme za 21,3 milionu korun zmodernizovali zdejší gynekologicko-porodnické oddělení a za 21,1 milionu zateplili pavilon B. V příštím roce chceme v tomto trendu pokračovat,“ slíbil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20151215111334_001_ls.png
 

Podle předsedy představenstva skupiny NEMOS Davida Soukupa se během letošního roku úroveň poskytované péče klientům v sokolovské nemocnici díky investicím Karlovarského kraje posunula opět výš.„Těší mě, že i v příštím roce společně zrealizujeme další projekty, které přispějí ke zvýšení kvality zdravotní péče v kraji,“ dodal David Soukup.
 

Stavební úpravy 3. nadzemního podlaží západního křídla pavilonu D, kde se oddělení dlouhodobě nemocných nachází, provedla společnost SUAS – stavební s. r. o. Rozsáhlé změny spočívaly v bourání stěn a podlah, ve zdění příček, výměně podlah, obkladů. Technologická část zahrnuje nové rozvody vody, kanalizace, vytápění, elektroinstalace, medicinálních plynů. Vyměněn je i střešní plášť a zhotoveno nové požární únikové schodiště.  „Velice si vážíme práce všech, kteří se podíleli na rekonstrukci oddělení následné péče, které je vždy plně  obsazeno. Pacienti, zpravidla staršího věku a se ztíženou hybností, mají nyní komfortní a světlé prostory s moderním vybavením. V plánu investic máme do těchto nových prostor pořídit i moderní, vysoce kvalitní postele, které personálu umožní lepší přístup k pacientům a přispějí ke zvýšení kvality péče. Rekonstrukce zlepšila i pracovní podmínky personálu oddělení. Práce na lůžkách tohoto typu je fyzicky a psychicky vyčerpávající, a proto jsme rádi, že kultivace pracovního prostředí přispěla ke zlepšení podmínek péče o pacienty,“ uzavřela zdravotní ředitelka Nemocnice Sokolov Renáta Baranová.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·