V Lokti bude natáčet oscarový režisér Ron Howard

11.08.2016 12:31

  

 

Začátkem září obsadí loketské náměstí na dva dny filmaři. Točit se tu bude životopisný příběh o Albertu Einsteinovi. Režisérem snímku je renomovaný oscarový režisér Ron Howard, který už v minulých dnech Loket osobně navštívil, aby si vybral z několika doporučených lokací. Při výběru místa produkce spolupracovala s krajskou filmovou kanceláří.

 „Filmová produkceprostřednictvím firmy, která vybírá lokace, oslovila Karlovarský kraj, který letos obdržel oceněníFilm Friendly za nejvstřícnější přístup k filmařům, zda by nevytipoval místa pro natáčení snímku Génius o Albertu Einsteinovi. Z doporučených lokalit si Ron Howard vybral Loket aklášter v Teplé, respektive jeho historickou knihovnu. V úvodním filmu k seriálu by se také mělo objevit několik záběrů z Karlových Varů,“ potvrdil náměstek hejtmana a místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

 Oscarový filmový režisér (např. Apollo 13, Šifra Mistra Leonarda nebo Andělé a démoni) se do Lokte se svým štábem přestěhuje o prvním zářijovém víkendu. „Loket bude hrát ve filmu švýcarské městečko Aurau, kde Einstein vyrůstal,“ dodal Zahradníček. Město v nedávné historii posloužilofilmařům k natáčení například při bondovce CasinoRoyale, vloni se tu natáčela reklama na prací prostředek a letos na čokoládu nebo nový automobil. Podle Petra Židlického z oddělení cestovního ruchu krajského úřadu, které má na starosti také činnost Filmové kanceláře Karlovarského kraje, se zájem filmařů o natáčení v našem regionu výrazně zvýšil a zajišťování servisupro filmové i dokumentaristické štáby je stále častější. „Od začátku srpna probíhá na Karlovarsku natáčení dalšího snímku, prvního celovečerního filmu nedávného absolventa FAMU Josefa Tuky s názvem Absence blízkosti. Aktuálně v kraji probíhá také lokační scouting zástupce významné indické produkční společnosti a v rámci návštěvy České republiky zavítají do regionu také představiteléčínské produkce,“ dodal Židlický.

„Každé zviditelnění regionu, ať už jde o film, reklamní spot nebo dokument, je pro kraj nebo jeho konkrétní lokality reklamou. Obzvláště v souvislosti s tím, že naše krajské město je každoročně hostitelem filmařů z celého světa,“ uzavřel Zahradníček.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·