V Křimicích o víkendu „ožije“ sláma

06.09.2012 10:24

Slámu jako stavební materiál pro tvorbu uměleckých děl budou používat účastníci akce nazvané Plzeňské slámování. Obrazce nebo figury ze slámy budou umělci vytvářet v sobotu 8. září od 13.00 hodin na zámku v Křimicích.

 

Letos vstupuje Plzeňské slámování do třetího ročníku a uskuteční se na novém místěv zahradě Lobkowiczkého zámku v Křimicích.První dva ročníky probíhaly v prostorech za Velkou synagogou a v parku Miroslava Horníčka v Divadelní ulici v Plzni, kdy bylo cílem upozornit na tyto krásné prostory v centru města Plzně a oživit je nějakou akcí. Třetí ročník se pořádá v Křimicích, kdy sláma k vesnici patří a také pro lepší prostory,vysvětluje otec myšlenky uspořádat v Plzni slámování Martin Moravec.

 

Přímo před očima diváků budou na místě vznikat „sochy“ ze slámy, a to od drobných objektů až po figury, jejichž velikost může dosáhnout až několik metrů. Součástí akce je možnost vytvořit zároveň objekty do výtvarné soutěže Plzeň- Zahrada, kterou vyhlásil Ocet o.p.s. ke stému výročí narození Jiřího Trnky, a která má mimo jiné veřejnosti představit místa, jež se přímo či nepřímo vztahují k osobnosti J. Trnky.

 

Nebude chybět nabídka občerstvení a také doprovodný hudební program, výtvarné dílničky, soutěže pro děti i dospělé.

 

 

 

Více informací poskytne:

Martin Moravec

email: kostalek(zavin)email.cz

tel.: 725 087 280

 

 

 

Slámování – jedná se o ojedinělou akci, při které se tvoří obrazce a figury ze slámy, drátů a provázků. Slámování vymyslel pan MgA. Jedlička a se svými přáteli ji začal organizovat v prostorech biskupského zámečku v Červené Řečici u Pelhřimova v kraji Vysočina. Letos tam proběhl již 16. ročník. Informace o slámování najdete na webových stránkách akce www.slamovani.cz a ve stručné formě i na plakátech, které jsou součástí Plzeňského slámování. Slámování slaví úspěchy u nás v Čechách i v zahraničí. V roce 2005 zdobil slámový betlém z Červené Řečice Katedrálu sv. Víta na Pražském hradě a v letošním roce byla skupina „slamáků z Červené Řečice“ slámovat až v Holandsku.

 

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/PlaktSlmovn.jpg

 

 

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·