V kraji probíhá cvičení složek Integrovaného záchranného systému

01.07.2015 21:21

 

 

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Karlovy Vary (1. 7. 2015) Na farmě v Plesné byl zjištěn úhyn slepic s podezřením na výskyt onemocnění ptačí chřipkou.Chovatel informoval orgány veterinární správy, které rozhodují o zahájení opatření ke zjištění příčiny úmrtí drůbeže a k likvidaci ohniska nákazy.Právě takový je námět taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému s názvem „FOCUS 2015“, které v těchto dnech probíhá v regionu.

„Cílem cvičení FOCUS 2015 je ověřit reálnou schopnost spolupráce složek Integrovaného záchranného systému při řešení následků rozsáhlé mimořádné události. Pokud by se někdy v budoucnu virus ptačí chřipky v našem regionu objevil, je nezbytné, aby všechny složky dokázaly včas a správně reagovat na vzniklou situaci,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Do cvičení jsou zapojeni nejen zástupci Krajského úřadu Karlovarského kraje, obce s rozšířenou působností Cheb, Krajské veterinární správy SVS pro Karlovarský kraj aHasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, ale také Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje a dalších subjektů. Organizátorům cvičení vyšla vstříc firmaMavex Cheb v Plesné, v jejímž areáluje simulován výskyt aviárníinfluenzy neboli ptačí chřipky.

Cvičení začalo již během včerejšího odpoledne, kdy byl chovatelem oznámen zvýšený úhyn slepic. Krajská veterinární správa následně zajistila odběr vzorků a jejich převoz do laboratoře. Zároveň nařídila majiteli předběžná opatření. Dnes ráno zasedala Nákazová komise Karlovarského kraje, která potvrdila výskyt ptačí chřipky a informovala dotčené úřady. V 10:00 hodin pak byl svolán Krizový štáb Karlovarského kraje a Štáb Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje k realizaci opatření k likvidaci ohniska nakažlivého onemocnění. Během zítřejšího dopoledne bude zahájena taktická část cvičení přímo v Plesné, v rámci níž dojde k uzavření vstupu do obce, vybudování dekontaminačních stanovišť a likvidaci nakažených zvířat.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·