V Karlových Varech začínají regulační odchyty holubů

12.01.2016 14:06

 

V měsících leden a únor bude v Karlových Varech probíhat odchyt holubů. Regulační zásah provede na základě výběrového řízení společnost Myšáci s.r.o. za cenu cca 62.000,- Kč.  Ve vybraných lokalitách s četným výskytem holubů budou v příštích týdnech instalovány odchytové klece. Jedná se o vytipovaná místa v ulicích Krymská, Úvalská, Horova, nábřeží Jana Palacha, I.P. Pavlova, Sedlecká, Severní a Závodu míru. Odchyt bude prováděn také v lokalitě nad hotelem Thermal a pod Ostrovským mostem, zvažováno je také umístění klece na objekt v Sokolovské ulici. V lázeňském území města bude odchyt prováděn navíc pomocí tzv. sklapovacích sítí.

 

Odchycení holubi budou předáni Záchranné stanici Drosera Bublava, která je použije jako potravu pro hendikepované dravce.

 

Prosíme občany, aby holuby na území města nekrmili. Mohou tím výrazně ovlivnit průběh a výsledný efekt regulačního odchytu. Zároveň upozorňujeme, že krmení holubů je porušením obecně závazné vyhlášky Statutárního města Karlovy Vary (Obecně závazná vyhláška Statutárního města Karlovy Vary č. 7/2015  k zajištění udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství, k ochraně životního prostředí, zeleně v zástavbě, ostatní veřejné zeleně a k ochraně zdraví osob na dětských hřištích a sportovištích).

 

Zdroj: TZ Magistrát města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·