V Karlových Varech začal MFF

30.06.2013 00:00

Doprava, doprava a zase doprava. Přestože městská policie upozorňovala opakovaně na problémy s dopravou, neboť město není na tak významný nárůst vozidel připraveno, řidiči evidentně v den zahájení festivalu tuto výzvu neakceptovali. Dopravní hlídka od samého rána přejížděla z jedné problémové lokality do druhé a řešila špatně parkující vozidla. Mnohdy nebyl ani čas na razantnější řešení vyžadující větší penzum času, protože již v éteru běžel další „dopravní“ úkol. Mnoho řidičů tak vyvázlo s výzvou, která však v konečném důsledku přinese viníkům sankci. Častou odpovědí přistižených řidičů bylo již obehrané: „Tohle je ale v Praze normální“.

 

Slavnostní zahájení festivalu, na které dohlíželo současně několik desítek policistů a několik desítek strážníků proběhlo podle plánu. Ani v tomto čase však strážníci nebyli ušetřeni běžnému výkonu. Před 20.00 hodinou na oznámení z Příčné ulice se hlídka PCO postarala o 94letou paní, která zapomněla, kde bydlí. Stejně jako zahájení festivalu i tento případ skončil dobře.

 

Samostatnou kapitolu festivalu bude pravděpodobně neúměrné pití alkoholu, které skončí převozem na protialkoholní záchytnou stanici. První případ se udál krátce po osmé hodině večerní, kdy strážníci zakročovali na podnět taxikáře v ulici Varšavské. Zde se mezi auty povaloval opilec s drobnou ranou na hlavě. Po ošetření putoval téměř 50letý muž do Sokolova. Neuplynulo ani 15 minut a o další převoz požádali MP policisté, kteří našli druhého opilce. Třetí případ, který uzavřel první příděl festivalových opilců, se odehrál krátce po 22.00 hodině a opět na žádost Policie ČR. Oba třicátníci skončili rovněž v Sokolově na PAZS.

 

Do rána ještě strážníci řešili oznámení na rušení nočního klidu odpalováním pyrotechniky v Kollárově ulici a domácí hádkou na Chebské. Pro změnu ve 3.15 hodiny u Thermálu narazili strážníci na nepovolený prodej sýrů. Inu, každý se snaží vydělat. Závěrečným bonbónkem pak byl mladík, který v půl páté ráno „šplhal“ na vrchol datumovky s cílem vzývat boha a nabrat dostatek sil na festivalový rej, jak sám následně před zakročující hlídkou uvedl. Ta mu jistě žádných sil neubrala, zato jeho budget na festivalovou útratu jistých ztrát utrpěl.     

 

Chtělo by se říci, že to na první den a noc festivalu stačilo. Opak je však pravdou. Na oznámení bezpečnostní agentury vyjeli strážníci krátce po 7 hodině ranní k mostu ve Dvořákových sadech, kde opilec spadl do koryta řeky. Řeklo by se, vyprostit, vyšetřit a zítra bude hej. Agresivita muže překvapila nejen zakročující hlídku MP a poté i záchranáře, ale rovněž přihlížející lidi. S velkými obtížemi se podařilo muže vyprostit z koryta řeky, aby se tento nadále přetahoval se strážníky, napadal přivolané záchranáře a poté i v nemocnici lékaře. Z tohoto důvodu byla po celou dobu přítomna hlídka a pro převoz na záchytnou stanici musela přistoupit dokonce k nasazení služebních pout. Případ staršího muže bude mít dohru ještě před správním orgánem.

 

Jestliže jsme na začátku článku upozorňovali na problémy s dopravou, na jeho konci přidáváme jedné cílové skupině vzkaz: „Festival si máte užívat, ne se opíjet do nepříčetnosti, děláte mu jenom ostudu“.

 

Marcel Vlasák,
velitel MP Karlovy Vary

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·