V Karlových Varech vznikne pobočka FTVS UK zaměřená na fyzioterapii

03.09.2015 15:56

 

 O další možnosti vysokoškolského studia v našem regionu jednalo v těchto dnech vedení Karlovarského kraje a města Karlovy Vary s ministerstvem školství. Mělo by jít o pobočku Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, obor fyzioterapie, která by sídlila v krajském městě.

Financování a provozpobočky řešil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel, karlovarský primátor Petr Kulhánek a poslankyně Parlamentu ČR Markéta Wernerová s ministryní školství Kateřinou Valachovou. „Jsme regionem lázeňství a zakládáme si na vysoké úrovni lázeňské léčebné péče. K tomu je samozřejmě zapotřebí dostatek kvalifikovaných odborníků včetně fyzioterapeutů. Proto jsem velmi rád, že paní ministryně přistoupila k záměru zřízení pobočky vstřícně. Ministerstvo by vyčlenilo finance spojené s nutnými investicemi pro budoucí zázemí pobočky v budově na nábřeží Jana Palacha, navýšilo by peníze na platy univerzitních pedagogů a podpořilo by toto vysokoškolské pracoviště především v době nastartování jeho činnosti. K otevření pobočky by mohlo dojít v příštím akademickém roce 2016 – 2017,“ uvedl hejtman Martin Havel. K  záměru se jednoznačně pozitivně postavilo i vedení Univerzity Karlovy.

Podle poslankyně Markéty Wernerové přichází v úvahu několik možností financování provozu pobočky. „Jednali jsme o tom, že by ministerstvo školství mohlo podpořit vznik a činnost pobočky přímou dotací. Možné je ale také získání evropských peněz v rámci projektu na podporu zavádění prvků duálního vzdělávání do systému odborné přípravy,“ vysvětlila s tím, že zároveň oceňuje aktivitu, s jakou ministerstvo v krátkém čase dokázalo připravit veškeré podmínky nutné pro vznik pobočky v našem regionu.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·