V Karlovarském kraji se nejlépe podniká v Sokolově

02.12.2012 16:46

Tak jako v loni, i letos proběhl srovnávací výzkum „Město pro byznys“. V Karlovarském kraji se v konkurenci sedmi hodnocených měst nejlépe umístil Sokolov a stal se tak nejlepším městem pro podnikání v kraji.

Již pátým rokem probíhá srovnávací výzkum „Město pro byznys“, jehož cílem je vyhodnocování podnikatelského prostředí ve městech a obcích České republiky. O umístění jednotlivých měst a obcí rozhoduje průměr vypočítaný z 50 kritérií rozdělených do 2 oblastí, a sice podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i pro veřejnost je pak sestavován unikátní žebříček měst a obcí s největším podnikatelským potenciálem.

V Karlovarském kraji bylo analytiky společnosti Datank hodnoceno celkem sedm měst, mezi které patřily Karlovy Vary, Ostrov, Sokolov, Kraslice, Mariánské Lázně, Cheb a Aš. Nejlépe se v hodnocení umístil Sokolov. Na druhém místě skončily Mariánské Lázně a třetí příčku obsadil Ostrov.

Důvodem, proč se stal Sokolov podnikatelsky nejpřívětivějším městem v Karlovarském kraji, byla dostupnost pracovní síly, rozsah a kvalita sítě dodavatelů, cena za odvoz odpadu a rozsah úředních hodin. U Mariánských Lázní byla kladně vnímána kupní síla spotřebitelů, vzdálenost k dálnici, ceny bytů a rychlost vyřizování agendy na úřadech. V Ostrově byl pozitivně hodnocen zejména přístup radnice, nízká míra korupce a ceny stavebních pozemků.

 

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/7/7443/7443907_fa28b4649a1e0fed88e0898bce122d9c/images/Kostel_sv.Jakuba,_Sokolov.jpg

                                          Sokolov, Kostel sv. Jakuba

 

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/7/7443/7443907_fa28b4649a1e0fed88e0898bce122d9c/images/Kralovice_5_.jpg

                                      Kralovice, Kostel sv. Petra a Pavla

 

 

Zdroj: Karlovarské listy

Foto: wikipedia

 

(MR)

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·