V karlovarské nemocnici bude k vidění výstava „Staňte se pěstounem“

04.04.2016 11:59

Od úterý 5. dubna budou moci návštěvníci a pacienti Nemocnice Karlovy Vary zhlédnout ve vestibulu pavilonu akutní medicíny výstavu „Staňte se pěstounem“. Výstava je součástí kampaně Karlovarského kraje, jejímž prostřednictvím chce kraj najít další zájemce o pěstounskou péči.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160404120140_001_ls.png

„Díky kampani se nám postupně daří přesvědčit více lidí v našem regionu, aby se stali pěstouny a poskytli tak dětem z ústavní péče rodinné zázemí. Je totiž velmi smutné, když děti narozené v našem kraji nalézají náhradní rodinu daleko odsud a samozřejmě se již zpět nikdy nevrátí. I tímto způsobem se tak náš kraj dále vylidňuje. Proto zveme na zahájení výstavy 5. dubna od 14 hodin všechny, kterých se téma dotýká. Kromě panelů s foty stávajících pěstounů nabídneme také příspěvek jednoho z těch, kteří neváhají popsat své zkušenosti s převzetím dítěte do pěstounské péče. Je to krok náročný nejen pro dítě, ale i pro rodinu, s níž si bude vytvářet nové citové vazby,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Zahájení výstavy se zúčastnítaké host, který si jako dítě sám prošel pěstounskou péčí, přítomni budou odborníci z oblasti sociálně-právní ochrany dětí. Účastníci mohou získat informační materiály s veškerými údaji potřebnými pro zájemce o náhradní rodinnou péči. Výstava bude v karlovarské nemocnici k vidění do 27. dubna 2016.

Za první čtvrtletí letošního roku bylo do ústavní péče v Karlovarském kraji umístěno nově 20 dětí. Z tohoto počtuse už pro 11z nich v letošním roce podařilo zprostředkovat náhradní rodinnou péči. O možnostech forem náhradní rodinné péče se dosud v Karlovarském kraji informovalo 25 tazatelů.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·