V gólové přestřelce remizovala Viktoria s Levski Sofia

30.01.2013 19:29

První přípravné utkání absolvovali již během druhého dne kyperského soustředění fotbalisté Viktorie. Pavel Vrba nemohl počítat s rekonvalescentem Vaškem Procházkou, z důvodu definitivního doléčení drobných zdravotních problémů nenastoupili k duelu středopolaři Horváth s Kolářem.

Oba týmy si v duelu vypracovaly množství příležitostí, několik desítek přítomných fanoušků nakonec vidělo 6 branek a remízu 3:3.

Viktoria vstoupila do duelu bleskově a již po pěti minutách se ujala vedení brankou Michala Ďuriše. Viktoria byla nadále aktivní, nicméně z několika nadějných situací se do gólové šance neprosadila, na druhé straně ani obrana Plzeňanů nepouštěla bulharského soupeře do bezprostřední blízkosti Kozáčikovy branky. Skóre se tak opět měnilo až deset minut před pauzou, kde se z penalty nařízené za faul na Rajtorala prosadil David Limberský. Těsně před skončením první pětačtyřicetiminutovky však po plzeňské ztrátě míče napřáhl jeden ze soupeřových záložníků z dvaceti metrů a jeho střela skončila přesně v pravém dolním rohu Kozáčikovy branky.

Do druhého poločasu poslali oba trenéři notně pozměněné sestavy, úspěšnější byli v úvodu Bulhaři. Hned v 50. minutě překonali Romana Pavlíka a začínalo se znovu. Viktoriáni strhli vedení na svou stranu zpět po hezké akci, kdy na konci souhry Adamov – Zeman střílel Marek Bakoš. Přesto se nakonec oba týmy rozešly smírně. Jen pět minut po brance Plzně využil soupeř nepřesné rozehrávky viktoriánské defenzivy a uzavřel na konečných 3:3.

FC Viktoria Plzeň – Levski Sofia 3:3 (2:1)
Branky Viktorie: 5. Ďuriš, 34. Limberský (pen.), 67. Bakoš
Sestava Viktorie v I. poločase: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Hejda, Limberský – Darida, Ďuriš – Rajtoral, Bakoš, Kovařík – Tecl
Sestava Viktorie ve II. poločase: Pavlík - Rajtoral, Řezník (71. Chocholoušek), Hejda, Kovařík (52. Končal) – Darida (67. Kyndl), Fillo - Štípek, Bakoš (80. Petráček), Zeman – Adamov