V Chebu proběhla Burza pracovních příležitostí

29.01.2015 20:01

 

 

Studenti, uchazeči a zájemci o zaměstnání mohli v úterý 27. ledna 2015 v Kulturním centru Svoboda v Chebu získat informace o pracovních příležitostech v regionu na prvním ročníku Burzy pracovních příležitostí, kterou připravila Krajská hospodářská komora ve spolupráci s Úřadem práce.

Na burze měli zaměstnavatelé z Chebska výstavní stánky, u kterých prezentovali nabídku pracovních míst. Sešlo se zde celkem 24 vystavujících zaměstnavatelů, jejichž stánky v průběhu celého dne navštívilytéměř tři stovky studentů ze škol na Chebsku a dále 120 dalších uchazečů a zájemců o zaměstnání.

Kromězaměstnavatelů byly na burzách k dispozici odborné konzultantky, které poradily studentům a zájemcům o práci, jak napsat životopis, kde hledat práci a jak se prezentovat u přijímacího pohovoru.  Na podobná témata probíhaly i krátké dvacetiminutové workshopy ve vedlejším sále.  Petra Strnadová, odborná konzultantka a lektorka workshopů shrnula, jaké mají studenti největší nedostatky při hledání práce „Chybí jim iniciativa a motivace. Lehce se vzdávají. Neumí prodat to, co mají za sebou. Neuvádí třeba brigády. A přitom právě to chtějí personalisté slyšet. U pohovoru musí přesvědčit, že o tu práci opravdu stojí,“ tvrdí Strnadová. Na burze byla přítomna také vizážistka, která doporučila, jak se nalíčit a obléci na pracovní pohovor.

Oslovit potencionální spolupracovníky se do Chebu vydali například zástupci společnosti Lázně Františkovy Lázně. „Chybí nám německy mluvící servírky, pokojské, recepční, maséři, lázeňské. Prostě všichni ti, kteří přicházejí do přímého styku s našimi hosty,“ tvrdí vedoucí personálního oddělení společnosti Iveta Sládková. „Problémem je, že mladí, kteří ovládají němčinu, často odcházejí za prací do zahraničí. Důvodem jsou peníze. Tamním mzdám nelze konkurovat,“ dodává.

Burza práce pro studenty a další zájemce o práci je vůbec první podobnou v Karlovarském kraji. Objeví se postupně v průběhu února i v Sokolově a Karlových Varech. V Sokolově 10. 2. 2015 a v Karlových Varech 24. 2. 2015. Více informací najdete na www.khkkk.cz.

„Vytvořili jsme burzu práce, která nabízí studentům posledních ročníků středních škol a vysokých škol možnost získat již v předstihu práci v některé z místních firem," uvedla manažerka burzy Lenka Bílková z Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje.

„Tradiční přeshraniční burzy práce, které se v tomto regionu konaly, nám totiž některé zájemce o zaměstnání v minulosti odlákaly. A bylo tak potřeba vymyslet něco, aby i zdejší firmy získaly kvalifikované zaměstnance, protože jich je málo," doplnil ředitel krajské hospodářské komory Stanislav Kříž s tím, že se určitě bude tato akce opakovat rovněž v dalších letech.

Zdroj: TZ KHKKK

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·