V Aši opět lékařská pohotovostní služba pro dospělé

31.07.2015 20:19

 

 Zatímco doposud museli obyvatelé Aše dojíždět na pohotovost do Chebu, od 1. srpna tomu bude jinak. Karlovarský kraj nechal ve městě zřídit lékařskou pohotovostní službu pro dospělé.Ta bude fungovat ve Skřivánčí ulici o víkendech a svátcích od 9:00 do 16:00 hodin.

„Je to cca patnáct let, co byla naposledy v Aši provozována lékařská pohotovostní služba. V případě, že místnízastihnou zdravotní potíže, nebudou už muset dojíždět do nemocnice v Chebu, která je od Aše vzdálená třicet kilometrů. Je to jasný signál obyvatelům této části regionu, že se snažíme jejich problémy řešit,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Pohotovost bude provozována v ordinaci MUDr. Konstantinidise, který je předsedou České lékařské komory pro oblast Chebska a zároveň i garantem poskytované služby. Tomu se podařilo přesvědčit kolegy k tomu, aby mimo své ordinační hodiny sloužili ina pohotovosti. Na zajištění služby se bude podílet tým složený z pěti až šesti lékařů.

Provoz pohotovosti bude hrazen z rozpočtu Karlovarského kraje prostřednictvím Karlovarské krajské nemocnice.„Na zajištění chodu lékařské pohotovostní služby pro dospělé v Aši jsme pro tento rok vyčlenili 330 tisíc korun. V příštím roce se pak bude jednat o příspěvek ve výši 800 tisíc korun. Velký dík patří i městu Aš, které se bude podílet na vybavení ordinace částkou přibližně 100 tisíc korun,“ upřesnil Pánik.

Lékařská pohotovostní služba je poskytována všem občanům v době mimo pravidelný provoz ordinací praktických doktorů. V současné době fungují pohotovosti ve všech okresních městech regionu, tj. v Karlových Varech, Sokolově a Chebu. V uplynulém roce Karlovarský krajna jejich zajištění vynaložil 15,5milionu korun.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·