Utkání se Znojmem zastřeší Viktoriánské srdce

28.02.2014 00:00

Start jarní části sezóny mají viktoriáni úspěšně za sebou. Po vítězném odvetném zápase prvního vyřazovacího kola Evropské ligy zavítá v neděli do Doosan Areny ligový nováček ze Znojma. Duel s Jihomoravany nabízí vedle boje o důležité ligové body také příležitost přispět dobré věci.

 

 „Během nedělního duelu mohou fanoušci u všech vchodů zaplatit dobrovolné vstupné, vybrané prostředky využije Viktoria na pomoc těm, kteří  to nejvíce potřebují,“ dodává Pillár. „Vstupujeme tak do další fáze zavedeného projektu ´Viktoriánské srdce – pomáháme fotbalem´, v rámci kterého jsme v loňské sezoně rozdělili nejrůznějším organizacím přes půl milionu korun.“ Dobrovolníky v tričkách s logem projektu potkají návštěvníci zápasu také u stánků s občerstvením a na jednotlivých tribunách. „Jedná se o dobrovolné příspěvky, které následně klub beze zbytku použije na pomoc zvoleným organizacím. Vedle fanoušků na tribunách se zapojí také partneři ve VIP prostorech a samozřejmě také samotní fotbalisté. Do klubových darů zvoleným organizacím bude započítáno také veškeré vstupné za lístky na Znojmo,“ dodal Pillár.

 

Nadále navíc platí možnost, kdy si fanoušci mohou zajistit naproti vstupenkám z domácího duelu se Šachťarem Doněck lístky na Znojmo zdarma. „Při zápase se Šachtarem byla kompletně vyčerpána kapacita domácích sektorů Doosan Areny, všem návštěvníkům utkání Evropské ligy jsme se rozhodli poděkovat a nabídnout jim určitou formu odměny právě při domácím duelu s 1. SC Znojmo. Na duel s jihomoravským týmem tak mohou dorazit fanoušci plzeňského fotbalu zdarma,“ připomněl tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

 

Vstupenky na utkání se Znojmem si fanoušci mohli zajistit od úterního rána a akce bude pokračovat až do samotného utkání nebo vyčerpání kapacity. „V tuto chvíli již zbývá pouze několik desítek vstupenek, duel bude vyprodaný,“ sdělil Pillár. Fanoušek, který také o víkendu dorazí na pokladny Doosan Areny se vstupenkou ze Šachtaru, dostane naproti ní lístek na nedělní duel se Znojmem ZDARMA. „Chápeme, že pro mnoho fanoušků je vstupenka cennou památku na výjimečný fotbalový večer, proto je divákům neodebíráme. Vstupenka z utkání Evropské ligy j tak pouze označena drobnou značkou, aby nedošlo k jejímu několikerému použití,“ vysvětlil Pillár, který dále dodal. „Držitelé permanentek mají samozřejmě vstup na duel zajištěn přes svoji permanentku a nemusí si tak vstupenky zajišťovat. Naopak svoji vstupenku ze čtvrtečního duelu mohou využít pro obstarání lístku na Znojmo pro své kamarády a blízké.“ Jeden fanoušek může dorazit na pokladny i s větším množstvím vstupenek ze Šachtaru, po jejich označení mu bude vydán odpovídající počet vstupenek na utkání se Znojmem.

 

Vedle toho je spuštěn také standardní prodej pro ty z fanoušků, kteří nenavštívili soutěžní premiéru roku 2014 proti ukrajinským šampionům. „Standardní prodej probíhá ve fanshopu a na všech prodejních místech systému Plzeňské vstupenky, k dispozici je také online nákup. Ceny jsou standardní ve výši 150 a 120 Kč se slevou 50% pro děti do patnácti let,“ připomněl Pillár s tím, že také peníze ze standardního prodeje zahrne klub do konečné částky určené na pomoc vybraným organizacím.

 

Výměna ZDARMA za vstupenky ze Šachtaru

So                          10 – 15 (pokladny)
Ne                         13 – 19 (fanshop)

Volný prodej

So                          předprodejní místa Plzeňské vstupenky
Ne                         13 – 19 (fanshop + pokladny)

 


Centrum Hájek
Občanské sdružení Asociace pro pomoc handicapovaným dětem vzniklo na konci roku 2010. Založili ho rodiče pečující o těžce postiženého chlapce Samuela. „Tento projekt vznikl na základě neuspokojené poptávky sociálních služeb pro handicapované děti v oblasti provozu denního a týdenního stacionáře,“ říká Lenka Šiková – předsedkyně o.s. „Sama jsem totiž matkou velmi postiženého syna a po té, co jsem se chtěla v jeho třech letech vrátit do zaměstnání, jsem zjistila, že na nás (myšleno na rodiny s handicapovanými dětmi do 7 let) není dostatečně pamatováno. Respektive denní stacionář a stejně tak týdenní stacionář v nabídce Sociálního odboru města Plzně zcela chybí. Ráda bych, abych stejně jako je to umožněno matkám zdravých dětí, ráno předala své dítě do zařízení, kde o něj bude vzhledem k jeho postižení patřičně odborně pečováno. Odpoledne si jej vyzvednout a mít dobrý pocit z toho, že v době, kdy bylo ve stacionáři, bylo intenzivně zrehabilitováno. To je totiž základní a nezbytná potřeba takovýchto dětí – každodenní komplexní rehabilitace. Bez té dochází ke zhoršení jejich zdravotního stavu.“ Občanské sdružení se proto soustředilo na vybudování takového zařízení, kde bude odborný personál využívat léčebné metody a postupy s využitím moderních rehabilitačních pomůcek, strojů a zařízení k intenzivní léčebné rehabilitaci. „Získali jsme pro tento účel do dlouhodobého pronájmu nebytové prostory v bývalém hotelu Hájek v blízkém sousedství státního zámku Kozel. CENTRUM HÁJEK tak má pro své budoucí aktivity možnost využít téměř 3,5 ha pozemků v krátké dojezdové vzdálenosti od Plzně. Prostřednictvím našich stacionářů chceme rodičům pomoci s jejich velmi těžkou celodenní péčí o postižené dítě a umožnit jim návrat do plnohodnotného pracovního a společenského života.“


Nadační fond Propojeni
Snažíme se přispívat k tomu, aby solidarita s trpícími a bytostmi v nouzi nebyla jen prázdným pojmem, ale aby byla chápána jako přirozená a trvalá součást běžného života každého z nás. Činnost nadačního fondu se zaměřuje například na pomoc handicapovaným pro jejich snadnější začlenění do společnosti, na nákup zdravotních pomůcek a služeb vedoucích ke zkvalitnění života nemocných a postižených, příspěvky a dary dětským a seniorským domovům apod. V souladu se sloganem: „Pomůžeme Vám pomáhat …“ chceme být efektivním prostředníkem mezi dárci a klienty. Veškeré vybrané prostředky jsou směřovány našim klientům. Působnost NFPropojeni se snažíme zaměřovat regionálně. To umožňuje osobní kontakt jak při výběru, tak při realizaci projektu. O tom, které projekty budou realizovány, mohou rozhodovat sami přispěvatelé prostřednictvím preferenčních hlasů. Abyste se mohli spolu s námi těšit z dobrého skutku, spojme síly a spolupracujme v důvěryhodném prostředí.

 

Nadace pro transplantaci kostní dřeně
Nadace patří mezi nejstarší, nejstabilnější a nejvýznamnější nadace ČR, která za svoji činnost získala v tomto roce Známku kvality Asociace nadací - Fórum dárců. Nadace každoročně uděluje granty v hodnotě stovek tisíců až miliónů korun na podporu náboru a vyšetřování dárců vstupujících do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD), v rámci celé České republiky podporuje výpomoc jednotlivým pacientům v nouzi, vzdělávání zdravotnického personálu i pacientů, výzkum v oboru léčby leukémií a transplantací a vybavení zdravotnických pracovišť. Tuto pomoc můžeme poskytovat díky řadě dobrovolných spolupracovníků, příznivců a sponzorů, kteří tak prostřednictvím Nadace pomáhají doslova zachraňovat životy. 

 

Zdeněk Rataj
Projektový manažer
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·