Z činnosti strážníků

14.09.2012 13:47

Utekli z výchovného ústavu

Pravidelná kontrola stezky mezi budovou magistrátu a horním vlakovým nádraží přinesla své ovoce včera po 22:00 hodině. Strážníci při pěší pochůzce provedli kontrolu osob u garáže, o níže strážníci z místní znalosti ví, že bývá útočiště drogově závislých. Dva mladíci ve věku 16 a 18 let nebyli schopni předložit žádný doklad totožnosti a jeden z nich se po chvíli dal na útěk. Strážníci však zareagovali bleskově a mladíka po chvilce zadrželi.

Jak se posléze ukázalo, chlapci utekli z výchovného ústavu poblíž Domažlic a svoji cestu na svobodě zakončili právě po setkání s karlovarskými strážníky. Ti je totiž okamžitě předali kolegům z Policie ČR.

 

 

Patřilo mu celé sídliště

Uplynu jen pár hodin a strážníci měli další zajímavou práci. Blížila se čtvrtá hodina ranní, když strážníci při další pěší kontrole, tentokrát v okolí ubytovny na Úvalské zahlédli skupinku osob, z níž vyčníval silně podnapilý muž. Tvrzení, že sídliště je jeho a může si zde dělat co chce, však u strážců veřejného pořádku příliš pochopení nevzbudilo. První etapa řešení se ještě obešla bez zákroku a muž se po chvíli uklidnil. Strážníci však setrvali poblíž a věděli proč. Po cca 5 minutách se ozval ze zdejší ubytovny silný křik, „majitel sídliště“ totiž začal budit nájemníky a nadávat jim. Přesvědčování strážníků a přátel výtržníka tentokrát nezabralo a po té co začal muž strkat i do uniformovaných mužů, skončil v poutech. Po předvedení na Policii ČR se prokázala totožnost výtržníka, který se nyní bude zodpovídat ze svého nočního počínání.

 

 

Z přechodu rovnou na zloděje

Hlídce městské policie sloužící ve Staré Roli právě končil dozor na přechodu, když obdržela informaci z operačního střediska, že školou byla nahlášena krádež mobilního telefonu. Žáka třetí třídy měli okrást muži snědé pleti. Operační instruoval školu k učinění oznámení na Policii ČR, získal popis pachatelů a vyslal pochopitelně na místo hlídku dozorující přechod nedaleko od školy. Popis se podařilo ještě zpřesnit díky dalšímu telefonátu náhodné svědkyně události. Je fajn, že lidé nejsou lhostejní J. A vracíme se na začátek, kdy právě tato hlídka na základě všech indicií dokázala pachatele do 10 minut zadržet. Ti putovali do rukou přivolané hlídky Policie ČR. Jak se posléze ukázalo, dotyční stačili provést dvě přepadení.

 

Bc. Marcel Vlasák

velitel MP

Městská policie Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·