Úspěšní motokrosaři Weschta a Smítka přestupují do nových týmů

06.01.2014 00:00

Předvánoční podvečer 19. prosince 2013 patřil ve stříbrském muzeu setkání příznivců motokrosu s osobnostmi tohoto atraktivního sportu.

V reprezentativním prostředí společenského sálu byli k vidění jak současní jezdci, tak legendy let minulých. Mladíky zastupovali Rudolf Weschta a Petr Smítka, letošní medailisté z Inter mistrovství ČR. Za bývalé mistry přišli Jiří Churavý a Miloslav Souček, kterým vzniká v muzeu ve Stříbře trvalá expozice. V rozhovorech se vzpomínalo, rozebírala se letošní sezóna i se představovaly plány do budoucna.

 

Oba mladé piloty trenérsky vede právě bývalý vynikající reprezentant Jiří Churavý. Tento Západočech se navždy zapsal do srdcí fanoušků vítězstvím na Motokrosu národů 1975 v Sedlčanech či neméně slavným zlatem ze závodu MS do 125 ccm ve Stříbře 1976.

 

Miloslav Souček je symbolem začátků motokrosu jak ve Stříbře, tak v celém tehdejším Československu. Jako tovární jezdec značky Eso sváděl líté souboje s jezdci Jawy a ČZ a připsal si 4 mistrovské tituly. Na mezinárodní scéně se blýskl v roce 1960 bronzem z ME do 250 ccm. Na svém kontě má i vynikající úspěchy v terénních soutěžích (dnes nazývaných enduro).

 

Během příjemného motokrosového podvečera došlo také na unikátní překvapení, kdy byl poprvé zveřejněn přestup Rudolfa Weschty do východočeského týmu BV Racing. Náš pilot se v příštím roce představí v jeho barvách na 4-taktním stroji Suzuki objemu 250 ccm. Krátce před zveřejněním došlo v prostorách muzea i ke slavnostnímu podpisu jezdecké smlouvy. Přestože Stříbro již zažilo velmi rozmanité motokrosové události, taková akce se zde odehrála poprvé. K nadcházející sezóně „Rudy“ řekl: „Těším se na nový motocykl i tým. Uvidíme, jaká bude konkurence na domácích závodech, ale minimálně bych chtěl udržet vydobyté pozice. Také bych rád pokračoval v Německu na ADAC MX Masters. Jezdí tam opravdu kvalitní piloti, tak bych bral za úspěch být vždy v závodě a mezi bodovanými dvaceti.“

 

Nečekaně také Petr Smítka premiérově na veřejnosti odkryl karty na sezónu 2014. „Nyní už můžu prozradit, že pojedu na KTM 350 za rakouský Cofain Racing Team. Nadále mě bude podporovat i můj současný český tým Hulho. Majitelem Cofain Racing je rakouský výrobce energetických nápojů. Po mně chtějí hlavně účast na německém šampionátu ADAC MX Masters, to je priorita. Dále mám volnou ruku ve výběru závodů na mezinárodním poli, takže uvažuji o italském mistrovství nebo závodech MS v našem regionu. Určitě pojedu i něco v Česku, ale zatím to vypadá spíš na jednotlivé podniky na nějakých rozumných tratích.“

 

Miroslav Šimek

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·