Unikátní animovaná aplikace „Tísňomat“

08.10.2015 19:49

 

 

„Tísňomat“ je unikátní animovaná aplikace, která je k dispozici zdarma na webu Záchranného kruhu (www.zachrannykruh.cz) a je určena všem, zejména pak školám, pedagogům a lektorům. Aplikaci je možné si stáhnout i do tabletů nebo chytrých telefonů, případně získat na CD. „Tísňomat“ slouží k praktickému nácviku volání na tísňové linky a zároveň k procvičování požadovaných postupů v nejrůznějších rizikových situacích. Správné chování na místě události a přivolání pomoci je podle záchranářů jedna z nejdůležitějších věcí, kterou by děti a vlastně celá veřejnost měli umět. Jednak tím pomohou samotným záchranářům, ale jednak také mohou na základě tísňového volání a pomoci operátora zachránit lidský život.

 

Aplikace je určena pro dvě věkové kategorie, mladší děti a mládež, přičemž její uplatnění je úplně pro všechny. Například i pro seniory. V programu je na výběr ze dvou desítek nejčastějších rizikových situací. Úkolem je si tyto situace prohlédnout a zjistit všechny potřebné detaily, které jsou důležité pro zvolení správného postupu a přivolání pomoci. Ve chvíli, kdy jsou dohledány všechny potřebné informace, tak může proběhnout simulované volání na tísňovou linku. Vše je vyhodnocováno a děti aplikace opravuje a navádí na správné postupy. Za ty pak děti získávají body. Mohou tak se svými vrstevníky porovnat své úspěchy.

 

Myšlenka „Tísňomatu“ se rodila v Asociaci Záchranný kruh již delší dobu. Bylo zapotřebí přijít s takovou pomůckou, která by umožnila praktický nácvik správných postupů a volání na tísňové linky. Doposud totiž žádná taková vhodná pomůcka neexistovala ani v zahraničí.  

 

Projekt Tísňomat se realizoval půl roku. Pracovali na něm grafici, animátoři, pedagogové a odborníci z řad záchranářů. Aplikace byla financována z dotace Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Karlovarského kraje.

 

 


Zdroj: TZ Asociace Záchranný kruh

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·