Únik plynu u ZŠ J. A. Komenského Karlovy Vary

04.10.2012 19:55

Dnes dopoledne krátce před desátou hodinou se v Základní škole Jana Amose Komenského, Kollárova 19, Karlovy Vary – Drahovice, objevil zápach zemního plynu. Byl cítit především v pavilonu druhého stupně. Ředitelka školy Mgr. Monika Preňková okamžitě informovala správce plynovodu a vzhledem k tomu, že zápach neustával a několik dětí si začalo stěžovat na nevolnost, rozhodla se okamžitě jednat a v deset hodin požádala o zásah integrovaný záchranný systém. Ten zafungoval vzorově, Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR i obě městské jednotky sboru dobrovolných hasičů z Tašovic a ze Staré Role byly během několika minut na místě. Ředitelka okamžitě uvědomila také zřizovatele školy, město Karlovy Vary, na místo dorazili také pracovníci krizového řízení magistrátu.

Velitel zásahu se na místě rozhodl školu evakuovat, všech cca 450 dětí i dospělí zaměstnanci opustili školu a shromáždili se na školním hřišti. Dvěma děvčatům a třem chlapcům bylo nevolno, záchranáři je proto odvezli k ošetření a ředitelka školy okamžitě informovala jejich rodiče. Později se podobné příznaky projevily ještě u dalších dvou dětí, chlapce a děvčete, kteří byli rovněž předáni záchranářům. Vedení školy jednalo s maximální obezřetností a opatrností.

Budova školy byla po evakuaci vyvětrána, po přeměření koncentrace plynu bylo zjištěno, že už v budově žádný není. Ředitelka školy se proto v poledne rozhodla obnovit obvyklý provoz. Děti, které měly po poledni ještě další výuku, se vrátily do školy, ostatní si vyzvedly věci a odešly domů nebo do školní družiny.

 

JK

Jan Kopál
Tiskový mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·