„Umělky“ už bylo dost, hurá na fotbalový trávník

28.01.2013 19:13

Do finální fáze se pomalu ale jistě dostává příprava hráčů Viktorie Plzeň před ostrým začátkem letní části sezóny. V té je kromě bojů o ligový titul čeká hned na úvod nesmírně těžký soupeř z italské Neapole.

Není proto divu, že se necelé tři týdny před úvodním zápasem s tímto soupeřem, celý tým vydává na soustředění do teplejších končin, konkrétněji na Kypr. Jak hráči, tak i celý realizační tým si od tohoto soustřední slibují hned několik věcí. „Já myslím, že všichni se těšíme do tepla a na přírodní trávník, protože „umělky“ už bylo dost,“ těší se jedna z čerstvých posil v kádru Viktorie, Stanislav Tecl. V tom se s ním prakticky shoduje většina jeho spoluhráčů. „Na umělé trávě dostávají například osobně moje klouby hodně zabrat, což občas vede k tomu, že musím na pár dnů vynechat tréninkovou zátěž, takže už se opravdu těším na opravdu fotbalový trávník, jak rád říkávám,“ přidává se s trochou ironie Marek Bakoš. Překvapivě, výjimkou v tomto nejsou ani brankáři. „Je to stejné jako u hráčů, ta přírodní tráva je zkrátka měkčí. I když je na té „umělce“ guma, pořád je to tvrdé, takže je rozhodně lepší padat na přírodní trávě,“ směje se Roman Pavlík.

Kromě tepla a přírodního trávníku čekají na viktoriány i soupeři poněkud zvučnějších jmen, než se kterými se v dosavadní části zimní přípravy potkávali. Zápasy tak sehrají například s Lokomotivem Moskva, PFC Levski Sofia nebo s polským soupeřem, Slask Wroclaw. S tímto týmem se hráči Viktorie utkali již před rokem v rámci podobného soustředění před jarní částí sezóny. Tenkrát utkání skončilo nerozhodně 1:1. „Ten poslední zápas s nimi si pamatuji, to utkání mělo velkou kvalitu,“ chválí soupeře jeden z pamětníků, Vladimír Darida. „Budou to pořádné zápasy s pořádnými soupeři, kteří nás určitě prověří i směrem dozadu. Zároveň si myslím, že tato část přípravy už bude zaměřená spíše na herní otázky a taktiku,“ přidává svůj názor další ze zimních posil, Jan Kovařík. „Budeme hrát už proti mnohem kvalitnějším soupeřům, kteří nás rozhodně více prověří. To že jsme tady vyhráli s Ústím, je pěkné, ale tady ty zápasy budou mnohem důležitější,“ přibližuje svůj pohled Stanislav Tecl. První z těchto utkání čeká viktoriány již 30. ledna, kdy se utkají s bulharským PFC Levski Sofia.

K dlouhému cestování patří především otázky typu: „kdy začít balit a co vlastně s sebou?“ A tak zatímco někteří hráči volí balení na poslední chvíli, ti druzí plánují pečlivěji. „Já si to budu určitě připravovat už v neděli, abych to v pondělí nehonil na poslední chvíli,“ hlásí se k druhé skupině Stanislav Tecl. Já se sice balím na poslední chvíli, ale raději všechno třikrát kontroluju, protože pak by bylo špatný, kdybych si zapomněl např. kopačky nebo chrániče,“ brání se Jan Kovařík. Obě dvě nové posily Viktorie spolu zároveň budou sdílet hotelový pokoj. „Já jsem se domlouval s Honzou Kovaříkem, takže jsem rád, že tam nebudu na ocet,“ směje se s úlevou Stanislav Tecl. „Oba dva jsme tu noví, takže jsme se tu tak nějak chytli sami sebe a myslím si, že zatím si dobře rozumíme,“ dodává. Z odpovědí hráčů vyplývá, že nejčastějším zdrojem zábavy budou videohry pro uvolnění nálady na hotelu. Ale ani tam si od fotbalu neodpočinou. „Nejčastěji hrajeme fotbal, pořádáme i menší turnaje, například dva na dva,“ směje se Vladimír Darida, který si fotbal nejčastěji zahraje s Davidem Štípkem, se kterým zase nejčastěji sdílí pokoj právě on. Jediný, kdo tak na Kypru nebude mít spolubydlícího, je brankář Roman Pavlík. „Jede nás lichý počet a navíc mi odešel František Ševinský, takže asi budu hrát hry sám. Vždycky jsme si stříhali, kdo přinese kafe nebo tak, ale teď budu stříhat, nevím s kým,“ směje se na závěr.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·