Týden zdraví v Karlovarském kraji

03.03.2017 20:13

 

Příští týden čeká Cheb, Františkovy Lázně, Sokolov, Mariánské Lázně a Toužim Týden zdraví. Odborníci zdarma změří tlak, v Sokolově vyšetří i zrak, a poradí se zdravím. Také lidem poradí, s čím se mohou obrátit na svoji zdravotní pojišťovnu. Ty totiž v průměru každému občanovi zaplatí za rok zdravotní péči za více než 20 000 Kč. Specialisté Oborové zdravotní pojišťovny proto chtějí lidem nabídnout konzultace o zdraví a službách pojišťoven, na které mají právo. Odborníci budou lidem k dispozici:

v úterý 7. března v Chebu před obchodním centrem Dragoun od 09:00 do 12:00
v úterý 7. března v Františkových Lázních u zastávky Františkovy Lázně Sady od 14:00 do 17:00
ve středu 8. března v Sokolově na parkovišti před OC Tesco od 10:00 do 17:00
ve čtvrtek 9. března v Mariánských Lázních na parkovišti před OC Kaufland od 09:00 do 12:00
ve čtvrtek 9. března v Toužimi na náměstí Jiřího z Poděbrad od 14:00 do 17:00

„Lidé si často neuvědomují, jaké všechny služby jim může jejich zdravotní pojišťovna poskytnout. Vedle toho hlavního – tedy proplácení zdravotní péče – to je řada zdravotních benefitů, ale například také pomoc s hledáním specialisty s volnou kapacitou nebo třeba snadná komunikace přes internet, aniž by klient musel s každou drobností osobně chodit na pobočku,“ říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

„V únoru jsme také spustili charitativní akci Každý krok pomáhá. Kdo se zaregistruje na našem webu, měří, kolik kroků ujde. Účastnici se automaticky přiřadí partnerským charitativním organizacím. Ta, jejíž tým ujde nejvíc kroků, získá od OZP odměnu. A aby účastníci mohli správně soutěžit, mohou si na našich kamenných pobočkách i v pobočce mobilní vyzvednout krokoměr. Není přitom nutné být klientem OZP, byť našim klientům za účast v soutěži přičteme body do Vitakonta, které můžou směnit za příspěvky na preventivní programy,“ říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny.

Zdravotní péče může být velmi nákladná. Díky své zdravotní pojišťovně však lidé přímo u lékaře neplatí nic. Přitom náklady na léčení nejdražších onemocnění se mohou přehoupnout i přes dvacet milionů korun za rok na jednoho člověka. To platí například u lidí, kteří trpí poruchou srážlivosti krve. I u běžnějších diagnóz se ale náklady mohou šplhat do desítek tisíc. Například roční výdaje na léčbu diabetu jsou 50 tisíc korun, operace slepého střeva vyjde na 30 tisíc korun a stejně tak kolem 30 tisíc korun stojí například jeden den péče na ARO.

„Proto je důležité zvolit zdravotní pojišťovnu, která se sama vyznačuje dobrým zdravím, tedy tím finančním. OZP byla opakovaně vyhodnocena v Indexu zdraví zdravotních pojišťoven mezi nejlepšími,“ říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny. „Důležitá je samozřejmě i nabídka benefitů. Mimo dnes již běžné celoplošné preventivní aktivity a ozdravné pobyty, které nabízí většina zdravotních pojišťoven, nabídla OZP svým klientům moderní formu čerpání benefitů prostřednictvím elektronického bonusového systému VITAKONTO, který je součástí portálu VITAKARTA ONLINE,“ dodává Mario Böhme

Oborová zdravotní pojišťovna také například jako jediná zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům možnost oznámkovat své lékaře. Do výsledků má pak přístup každý na adrese www.atlasdoktoru.cz. Hodnotí se například kvalita komunikace lékaře a sestry, prostředí čekárny nebo poskytnutí informací k další léčbě. Čistě medicínské kvality lékaře předmětem hodnocení nejsou. Známkovat přitom mohou pouze lidé, kteří u lékaře skutečně byli, tedy ti, z jejichž pojištění lékař čerpal nějakou platbu; anonymní recenze nejsou možné. A pokud by hodnocení bylo jako ve škole, mají smluvní lékaři OZP od svých klientů vyznamenání.

„V mobilní pobočce, která bude ve městě připravená, tedy budou lidem k dispozici specialisté Oborové zdravotní pojišťovny pro dotazy týkající zdraví a zejména toho, jak může se zdravím pomoct zdravotní pojišťovna. Samozřejmě zájemcům rádi představíme i benefity, které přináší pojištění právě u Oborové zdravotní pojišťovny,“ uzavírá Mario Böhme.

 

Zdroj: TZ Oborové zdravotní pojišťovny

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·