Turistická soutěž „Karlův kraj“ zná své vítěze

01.12.2016 10:39

  

Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera vyhlásil u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. velkou turistickou soutěž. Sám panovníkdnes výhercům předal hodnotné ceny v podobě navigace, tabletu či fotoaparátu.

Soutěž probíhala od června do září tohoto roku. Úkolem soutěžících bylo navštívit 17 míst v regionu spjatých s odkazem známého krále a nechat si potvrdit poutnický list. Pokud se jim podařilo nasbírat alespoň 12 razítek, postoupili do slosování o zajímavé ceny.Na vybraných místech pro ně byly navíc přichystány speciální noční prohlídky v režii Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20161201104337_001_ls.png

„Soutěž se setkala s velkým ohlasem, celkem se do ní zapojilo na62 poutníků, z toho44 dospělých a 18 dětí. Do slosování byli zařazeni všichni soutěžící, kteří na krajský úřad doručili řádně svůj poutnický list,“ upřesnil vedoucí odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu Radim Adamec.

První místo získala a turistickou navigaci si odnesla Anna Podávkováz Chebu. Na druhém místě skončila Michaela Zemanová ze Zelenče, která se může radovat z novéhotabletu. Třetí Veroniku Valo pak potěšil fotoaparát, s nímž může pořizovat fotky z výletů po regionu. Všechny děti, které se akce zúčastnily, navíc obdrží drobné dárky v podobě publikace o Karlu IV. a propagačních předmětů od Karlovarského kraje.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·